Jak ulepszyć swój instagram? 5 wskazówek:

Instagram to w dzisiejszych czasach potężne narzędzie marketingowe. Warto nauczyć się jego działania, aby w przyszłości móc czerpać z niego profity.

Przygotowałem dla Was 5 wskazówek, które mogą sprawić, że wasz instagram będzie lepiej funkcjonował. Stosowanie się do tych wskazówek oczywiście nie zagwarantuje z miejsca, że firmy będą się o was biły, a sami staniecie się influancerami. Zwiększą jednak waszą szansę na zdobycie nowych polubień oraz nowych followesów.

1. Lajkowanie i obserwowanie innych

Wyszukujemy wybraną przez nas frazę i po prostu lajkujemy zdjęcia, należy pamiętać o ograniczeniu, jeśli zaczniemy za dużo klikać, nasze konto może zostań zablokowane. Pamiętajcie o polubieniach jedynie dla profili prywatnych, najlepiej takich, które nie mają duże liczby obserwujących, a widać po nich że sami chętnie obserwują wiele osób.

Boty

Aby zaoszczędzić czasu oraz nie narażać się na zablokowanie konta przez zbyt częste akcje można skorzystać z pomocy botów, które automatycznie będę lajkować zdjęcia, a także używać komend follow/unfollow. W ten sposób automatycznie będziemy zdobywać nowych fanów. Aktualnie przetestowałem 2 rodzaje: instazood (wersja próbna to darmowe 3 dni działania) oraz gramista (wersja trial twa tutaj 12 godzin). Działa to bardzo intuicyjnie, wybieramy tagi pod którymi zdjęciami nasz bot będzie robił wszystko, aby pozyskać nowych ’fanów’. Automat może dawać zarówno like, comment jak i follow i unfollow. Dodatkowo robi to w odpowiednim tempie, aby nie zablokować nam konta.

2. Postowanie o określonej porze

Z badań wynika, że najlepszą godziną do publikacji zdjęć są godziny w przerwie na lunch, czyli 11-13 oraz godziny wieczorne 19-21. Należy natomiast unikać godziny 15-16, wtedy zazwyczaj publikowanych jest najwięcej nowych postów, więc trudniej będzie Ci się przebić, przez setki czy tysiące innych postów. Nie zapominajcie o różnicach w czasie, jeśli skupiacie się na użytkownikach konkretnego kraju.

3. Kupowanie followersów

Zabrzmi to trochę absurdalnie, ale jest to w pewnym stopniu dobra metoda. Wiadomo, iż ’kupione konta’ będą jedynie liczbą obok, a nie, aktywnym uczestnikiem na naszym profilu, jednak wiele osób zwraca uwagę na liczbę posiadanych followersów i chętniej dołączą do twojego grona wiedząc, że wiele osób Cię obserwuje.

4. Estetyka zdjęć

Czyli coś na co każdy zwraca uwagę – estetyka. Im ładniejsze zdjęcia, lepsza ich jakość tych chętniej je oglądam i klikamy w nie. Lepszą metodą jest robienie zdjęć aparatem, a potem zrzuceniem ich i dodawaniem.

Jeśli chcemy dodać zdjęcie na instagrama z komputera można zrobić bardzo łatwo przy użyciu przeglądarki chrome. Klikamy ctrl+shit+i lub klikamy prawym przyciskiem myszy – klikamy „Zbadaj” po czym naciskamy małą ikonkę telefonu i tabletu w lewym górnym rogu okienka, które nam się pojawiło.

2zdjecia

Źródło: http://swiatoze.pl

Które z tych dwóch zdjęć chętniej polubisz?

5. Zdjęcia lepsze niż filmy

Mimo wprowadzenia już jakiś czas temu na instagram filmów to jednak większą popularnością cieszą się zdjęcia i to one powinny stanowić większość twojego profilu. Oczywiście wstawianie co jakiś czas filmu, będzie dobrym krokiem, aby wprowadzić trochę świeżości.

Dodatkowa rada

Eksperymentuj! Popatrz kiedy i co najbardziej lubią twoi obserwujący, pomyśl czy warto skupić się na jednym głównym temacie swojego profilu czy wprowadzać „różne wątki”. A jeśli instagram traktujesz jako zabawę to po prostu ciesz się tym i niczym się nie przejmuj 😉