Category

Chorwacja

Category

Chorwacja – jeden z najpopularniejszych kierunków podróży

Miejsca takie jak Dubrownik czy Park Jezior Plitwickich sprawiają, że Chorwacja jest bardzo chętnie odwiedzanym krajem. Jeszcze kilka lat temu ceny były tam zauważalnie niższe, niż teraz, lecz nie przeszkadza to turystom licznie odwiedzać ten nadmorski kraj. Ciepły klimat, czysta woda, może tylko kamieniste plaże nieco przeszkadzają, ale w porównaniu z tym, co otrzymujemy w Chorwacji to właściwie żadna wada!

Do Chorwacji proponuję dostać się na dwa sposoby – samolotem lub samochodem. Ten pierwszy jest oczywiście znacznie szybszy, a loty wcale nie trwają długo. Wycieczka samochodem zajmie nam nawet kilkanaście godzin, w zależności, z której części Polski zaczynamy przygodę. Trzeba jednak przyznać, że widoki są naprawdę przyjemne i kompletnie nie narzekałem na długą jazdę samochodem!

Sezon letni to dla Chorwacji prawdziwy przypływ turystów. Widać to szczególnie w kurortach oraz innych nadmorskich miejscowościach. To własnie one są najchętniej odwiedzanymi miastami w Chorwacji. Sama stolica znajduję się natomiast stosunkowo daleko od morza. Sprawia to, że pojawiają się dylematy, jaką część Chorwacji zwiedzić.

 

Opatija krajobraz

Chorwacja słynie z przepięknych miast i widoków. Niezwykły klimat panujący w tym kraju jest gwarancją przede wszystkim udanego wypoczynku. Mnóstwo kurortów, plaż i błękitnej…