Category

Czechy

Category

Podróż do Czech to coś więcej niż wizyta w Pradze!

Czechy, czyli nasi południowy sąsiedzi choć nie mają dostępu do morza to co chwilę witają się iście morskim ahoj! Dookoła słychać dziwnie brzmiący język, nieco podobny do polskiego, ale wiele wypowiadanych przez nich słów wywołuje na twarzy uśmiech.

Wybierając się w podroż do Czech, pierwsze co przychodzi na myśl to Praga. Nic dziwnego, to prawdziwa architektoniczna perła! Wydaje mi się, że nie przesadzę, jeśli powiem, że to jedne z najbardziej wyjątkowych miast w całej Europie! Przepiękne kamienice spotykają się tutaj z budowlami pamiętającymi przeróżne czasy. Kościoły, starówka, a także słynny Most Karola to miejsca, które trzeba zobaczyć na własne oczy.

Pamiętajmy, że Czechy to coś więcej niż tylko wyjątkowa Praga! Takie miasta jak Ołomuniec czy Brno to kolejne miejsca z piękną architekturą i historią. W każdym miejscu spędzimy wspaniale czas. Czechy to niewielki kraj, dlatego też planując podroż po tym kraju, nie musimy przemieszczać się daleko, aby zobaczyć kolejne wspaniałe miasto.