Category

Włochy

Category

Włochy – najbardziej turystyczny kraj Europy?

Z czym kojarzą się Włochy? Dla mnie to przede wszystkim piękna architektura i pizza! Myślę, że wielu podzieli moje typy! Przepyszna kuchnia, którą bardzo trudno odtworzyć, pomimo prostoty składników. Ze względu na swoje świetne położenie – ciepłe morze czy majestatyczne Alpy, to naprawdę turystyczny raj!

Podróże do Włoch są niezwykłe, ponieważ każde miejsce zaskoczy Cię czymś innym. Północne Włochy, a południowe Włochy to niemal jak dwa rożne kraje. Ciężko powiedzieć ile dni potrzeba spędzić w tym kraju, aby naprawdę poznać jego unikalny klimat. Miejsce takie jak Wenecja, to ewenement na światową skalę. Co jeszcze ważne, same bilety lotnicze do Włoch nie są drogie. Tanie loty do Włoch mogą kosztować nawet 100 złotych w dwie strony. Do najpopularniejszych kierunków takich podróży należą między innymi Bergamo czy Mediolan.

Ceny we Włoszech nie należą do najniższych. W zasadzie jednak nie ma chyba kraju z Euro, który dla Polaka byłby tani. Koszty atrakcji, jedzenia w restauracji, nie są tanie. Zachowując jednak rozsądek zwiedzimy Włochy bez wydania dużej kwoty.