Category

Rozwój osobisty

Category

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty to coś, co uznaję aktualnie za bardzo ważne. Nie mam tu na myśli oglądania motywacyjnych cytatów, ale naprawdę chcę działać. Wiem, że muszę ciężko pracować i starać się, aby potem móc brać z życia pełnymi garściami. Mój główny cel to zdobycie pracy, która pozwoli na częste podróżowanie i pracę z każdego miejsca na ziemi. Oprócz głównego celu do którego dążę są również wyzwania, które stanowią drobne kroczki w moim rozwoju osobistym takie jak: Przeczytać książkę, przebiec pewien dystans.

Nawyki

W planie mam również pozbycie się złych nawyków oraz wyrabianie tych dobrych. Nie posiadam wielu złych wyników, nie palę, piję mało. Do głównych negatywnych należą przede wszystkim słodycze, złe odżywianie czy napoje gazowane.

Na szczęście powoli wyrabiam również pozytywne nawykami do których należy wstawanie o 6:30 w każdy dzień roboczy. Zacząłem również prowadzić bardziej sportowy tryb życia. Staram się ćwiczyć 4-5 razy w tygodniu, chociaż są to jednak drobne ćwiczenia na brzuch, pompki, brzuszki. Nie jestem fanem siłowni dlatego skupiam się na szybkim treningu bez żadnych przyrządów. Jedyny przyrząd który chciałbym posiadać to drążek, jednak nie mam możliwości zamontowania go aktualnie w mieszkaniu. Jak widać nie wszystkie cele da się zrealizować ;)

Małe kroki do celu

Nie wszystko udaje się od razu. Doświadczamy zarówno porażek jak i sukcesów i zawsze tak było, jest i będzie. Postaraj się wyciągać wnioski dlaczego coś Ci się nie udało i próbuj do zmienić. Nie zniechęcaj się i dąż do doskonałości, mimo że nigdy jej nie osiągniesz. Rozwój osobisty to praca nad sobą, a nie słuchanie mowy motywacyjnej od kolejnego couchingowego guru.