Category

Malezja

Category

Dlaczego warto wybrać się w podróż do Malezji?

Malezja to naprawdę malowniczy kraj. Pomimo tego znane jest głównie ze swojej wielkiej stolicy – Kuala Lumpur. Z jednej strony to nie dziwi. To miasto ma naprawdę wszystko, aby zapewnić zwiedzania na co najmniej kilka dni! Od jaskini na obrzeżach miasta do wielkiego symbolu miasta – Petronas Towers.

Reszta Malezji jest naprawdę różnorodna. Najczęstszymi kierunkami podróż po Malezji jest wyspa Langkawi oraz Penang. Langkawi to niewielka wyspa, na której uwielbiają wypoczywać mieszkańcy tego kraju. Znajdują się tam rajskie plaże oraz spory post położony wysoko nad ziemią przez co jest doskonałym punktem widokowym na niemal całą wyspę. Z kolei Penang to przede wszystkim miasteczko George Town wpisane na listę zabytków UNESCO.

W Malezji, jak w wielu innych azjatyckich krajach zjemy naprawdę dobrze i niezbyt drogo. Koszty życia są porównywalne do tych, jakie mamy w Polsce. W samej Malezji powinniśmy znaleźć kilka ciekawych atrakcji, a większość z nich będzie się znajdować prawdopodobnie w Kuala Lumpur.

krokodyl

Czy park krokodyli to warta uwagi atrakcji na Langkawi? Park a może farma? Nie wiem, jak do końca powinno się to nazywać po polsku.…