Za pomocą teleskopu Hubble’a potrafimy dostrzec planety oddalone o setki lat świetlnych. Co dziwne, „bliski” kosmos jest prawdopodobnie znany nam lepiej niż dno oceaniczne. Podwodne życie stworzeń w wielu wypadkach wciąż jest tajemnicą i pewnie jeszcze na długo tak zostanie. Oceanarium to odpowiedź na bliższe nam poznanie morskich stworzeń. Czy oceanarium w Kuala Lumpur jest miejscem, które warto odwiedzić?

Wizyta w Oceanarium w Kuala Lumpur – Aquaria KLCC

ryby oceanarium

Zoo w swoim życiu widziałem całkiem wiele, czego nie mogę powiedzieć o oceanariach. Poszukując ciekawych miejsc i sprawdzając co warto zwiedzić w Kuala Lumpur wybór padł między innymi na wspomniane oceanarium. Zanim opowiem, czy warto je odwiedzić, zobaczymy gdzie je znajdziemy. Dlaczego to takie ważne? Kuala Lumpur jest olbrzymim miastem i jego przejechanie z jednego końca na drugi zajmie trochę mnóstwo czasu. Warto wcześniej sprawdzić, gdzie znajdują się potencjalne atrakcję i zaplanować podróż.

Oceanarium w Kuala Lumpur – lokalizacja

Gdybym miał na szybko wyjaśnić, gdzie znajduje się oceanarium, powiedziałbym, że w samym centrum malezyjskiej stolicy. Gdyby jednak zastanowić się nieco dłużej, to duże uproszczenie. Samo Kuala Lumpur jest tak wielkie, że ciężko stwierdzić czy istnieje tutaj jedno centrum miasta. Będąc w stolicy Malezji jedna rzecz jest pewna. Na pewno będziesz chciał na własne oczy zobaczyć Petronas Towers. Na miejscu na pewno rozejrzysz się za atrakcjami w Kuala Lumpur, które są w pobliżu i tak właśnie znajdziesz oceanarium! To zaledwie 5 minut drogi piechotą! No co? W drogę!

Czy warto odwiedzić Oceanarium w Kuala Lumpur?

akwarium oceanarium

Zacznijmy od początku. Jeżeli uwielbiasz zwierzęta, a szczególnie te morskie, to na pewno jest to miejsce dla Ciebie. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Ja jestem raczej neutralny. Nie byłem do końca pewien czego się spodziewać i czy warto będzie wydać pieniądze na bilety. Jak myślicie – zostałem oczarowany czy rozczarowany?

woda rekin
Jedyne zdjęcie, na które się załapałem, a w dodatku jest słabej jakości… Tak to jest – albo robisz zdjęcia albo na nich jesteś…

Myślę, że ani jedno ani drugie, ale w skrócie powiem. że warto było odwiedzić Oceanarium. Jazda po taśmie, która powoli wprowadza Cię w podmorski świat była naprawdę świetna. Największa tutaj zasługa wielu gatunków morskich stworzeń oraz ich bogatych akwariów. To nie jest tak, że mamy tylko wodę i ryby. Kamienie, skały, rośliny, a nawet wraki statków tworzą niezwykły klimat. Nie będzie żadnych zaskoczeniem, gdy powiem, że największe wrażenie robię te olbrzymie stworzenia jak płaszczki i rekiny. Spotkać się oko w oko z rekinem pod wodą byłoby pewnie niezapomnianym przeżyciem, o ile bym wcześniej nie spanikował. Wiem, że raczej nie atakują ludzi, ale sama myśl, że wystarczy jedno porządne dziabnięcie, a podzieliłby mnie na dwie części. W pamięć zapadłby mi jeszcze olbrzymie żółwie, meduzy, przeróżne stawonogi i piękne kolorowe ryby, których pływa niezliczona ilość. Podwodny teatr ma naprawdę wspaniałe przedstawienie! Co ciekawe, wcale nie było wielkiego tłumu i nie wpadaliśmy, co chwilę na kogoś, mogliśmy spokojnie zrobić zdjęcia i dokładnie przyjrzeć się stworzeniom.

ryby akwarium

Największym minusem był czas. Gdy zdążyłem się zatopić w podwodnym świecie, niebawem pojawił się sklep z pamiątkami i… koniec. Oczywiście, mogłem robić wszystko wolniej i przedłużyłbym pobyt, ale chyba brakowało mi jeszcze kilku akwariów, abym był naprawdę zadowolony. W każdym razie i tak polecam wybrać się oceanarium w Kuala Lumpur, jeśli tylko będziecie mieć wolną chwilę w Malezji!

Cennik KLCC Aquaria

oceanarium stawonogi

Bilety w oceanarium możemy na początku podzielić na dwa rodzaje. Nie jest to szczerze mówiąc niezbędna wiedza, ponieważ jeden cennik dotyczy mieszkańców Malezji, a drugi obcokrajowców. Krótko powiem tylko, że zwykły bilet dla miejscowych jest tańszy o około 20 złotych. Reszta jest nieistotna. Darujmy sobie opis pozostałych cen dla Malezyjczyków i przejdźmy do „naszego” cennika oceanarium.

  • bilet dla dorosłych – 71 RM (około 65 złotych)
  • bilet dla dzieci – 61 RM ( około 56 złotych)
  • bilet dla seniorów – 61 RM ( tak jak wyżej, 56 złotych)
  • bilet dla niepełnosprawnych – 16 RM (niecałe 15 złotych)

Jeśli interesują Cię ceny w Malezji to wszystko znajdziesz na moim blogu!

Atrakcje oceanarium w Kuala Lumpur

oceanarium rekin

Jeżeli samo oceanarium, a więc podwodne życie stworzeń, nie jest dla Ciebie wystarczającą atrakcją, to może marzy Ci się nurkowanie z rekinami? Pływanie wraz z wielkimi rybami, które gdyby tylko chciały bez najmniejszych przeszkód i w ułamek sekundy mogłyby pozbawić Cię życia. Całe szczęście ataki rekinów na ludzi są naprawdę rzadkością. Więcej ludzi umiera przez spadające z palm kokosy, niż przez atak rekinów! Podobną atrakcją jest również nie nurkowanie, a przebywanie w stalowej klatce, które odgradza nas od tych bestii.

ławica rybObie te atrakcje można połączyć z czymś jeszcze – z możliwością wyjątkowych oświadczyn. Taka atrakcja z całym pakietem to koszt między 1000, a 1500 RM (900-1200 złotych).

W określonych dniach i godzinach można również trafić na karmienie zwierząt. Niestety mi nie było to dane, ale chętnie zobaczył karmionego rekina czy wielką ławicę ryb. która rzuca się całym stadem na jedzenie!

KLCC Aquaria  – ciekawe miejsce w sercu Kuala Lumpur!

oceanarium Kuala Lumpur

Oceanarium w Kuala Lumpur to naprawdę fajne miejsce do spędzenia czasu. Polecam wybrać się zarówno wielkim fanom fauny i flory, jak i tym mniejszym. A komu nie poleciłbym tego miejsca? Przede wszystkim osobom, które wyjechały do Azji, aby poczuć ten azjatycki klimat. Oceanaria w poszczególnych miastach na całym świecie nie będą się, aż tak różnić, dlatego jeśli chcecie maksymalnie wgłębić się w azjatycką kulturę to myślę, że znajdziecie inne unikalne miejsca w Kuala Lumpur.