Dziennik rozwoju

Noworoczne postanowienia

Nowy Rok

Witam po dłuższej przerwie, a przede wszystkim życzę szczęśliwego nowego roku! Oby ten rok był pełny sukcesów w życiu prywatnym, zawodowym oraz oczywiście rozwoju osobistym. Nie załamujcie się, jeśli coś nie wychodzi, tylko działajcie dalej! 😉

Poprzedni rok był pełny wyzwań, sukcesów, ale i również porażek. Tak będzie i tym razem, oby tylko liczba sukcesów była większa! 😉

Noworoczne Postanowienia

W Sylwestra przygotowałem kilka noworocznych postanowień, które chciałbym zrealizować w tym roku. Myślę, że lista nie jest jeszcze pełna, ale są to główne postanowienia na tę chwilę:

  1. Systematyczna nauka języków – Tak jak w tekście ‘o mnie‘ pisałem już, że moim celem jest wyjechać z kraju i realizować się w zawodzie poza granicami Polski. Jest to więc punkt obowiązkowy, który będzie ważnym krokiem w zrealizowaniu celu. Doskonalenie języka angielskiego oraz nauka hiszpańskiego lub innego języka, ale chyba zostanę przy tym. Pamiętajcie, że nauka języków jest niesamowicie ważna w dzisiejszych czasach!
  2. Regularne ćwiczenia lub siłownia – Regularność, kolejny raz regularność. To jest właśnie najtrudniejsze. Tak samo jak trudno jest zacząć tak i również wytrzymać w dłuższym okresie również nie jest łatwo. Nie chodzi mi o to, aby zostać górą mięsa, która musi jeść tony jedzenia dziennie i ważyć produkty przed zjedzeniem, aby zgadzały się jego makroskładniki w idealnie rozpisanej diecie. Jedyne co chcę to utrzymać formę i wyrobić nawyki!
  3. Rozwój zawodowy – Niedawno zakupiłem kilka kursów z marketingu internetowego, social media i podobnych, które czekają aż znajdę chwilę czasu. Jest to jeden z ważniejszych punktów – w końcu w pracy spędzam 1/3 dnia! Mając dużo noworocznych postanowień i rzeczy do zrobienia mam na razie problem z rozplanowaniem tego wszystkiego, więc chwile mi to zajmie, zanim ogarnę co, gdzie i kiedy 😉
  4. Dodatkowa praca – Otrzymywałem już kilka propozycji współpracy. Kilka mniejszych udało się zrealizować, ale w tym roku chciałbym mieć drugą pracę, którą realizowałbym w domu. Najpierw nauka i doskonalenie, a potem praca!
  5. Zrobienie czegoś po raz pierwszy  – Życie to w dużym stopniu rutyna. Właśnie dlatego chciałbym spróbować zrobić coś po raz pierwszy. Nie wiem jeszcze co to miałoby być, ale mam sporo czasu, aby się zastanowić!
  6. Odwiedzenie nowych krajów – Warto podróżować i poznawać inne kultury! Kilka państw udało mi się już zobaczyć, ale mam ochotę na więcej!
  7. Systematyczne pisanie na blogu – Punkt na czasie! Ostatnio miałem przerwę spowodowaną kilka rzeczami, ale już wracamy do ‘normalności’ i do tego mam sporo zaległych tematów. Ponadto mam zamiar zmienić nieco wygląd bloga, co Wy na to?

Dużo wyzywań, a mało czasu!

Nauka, rozwój, praca, blog. Tylko tyle i aż tyle. Po pracy obiad, chwila odpoczynku i zaraz jest wieczór. Nie jest łatwo pogodzić wszystko i być konsekwentnym w działaniach, szczególnie jak ma się tyle postanowień. Nowy rok to zawsze chęć zmian i zrobienia czegoś dla siebie. Często jednak postanowienia kończą się już w lutym. Ale nie u mnie i nie tym razem! Trzymajcie kciuki!

A jakie są wasze postanowienia na ten rok? 😉