Wyzwanie: Nauka języka hiszpańskiego od podstaw w 2 miesiące

W ramach swoich postanowień oraz rozwoju osobistego postanowiłem nauczyć się języka hiszpańskiego, aby móc porozmawiać z mieszkańcami tego kraju na jako takim poziomie. Wyzywanie wydaje mi się trudne, ale i niezwykle ciekawe. Największym problemem, będzie stanowił brak pomocy ze strony nauczyciela.

Jaki byłby zadowalający rezultat? Myślę, że poziom A2, chociaż powiem szczerze, że kompletnie nie wiem czego się spodziewać. Podobno język hiszpański nie należy do tych trudnych, jednak ograniczenia czasowe oraz inne obowiazki sprawiają, że nie będę miał zbyt dużo czasu na naukę.

Dlaczego Hiszpański?

Powody są w zasadzie dwa: ten język wydaje mi się ciekawszy niż np. francuski czy niemiecki, w dodatku jest dosyć popularny. Drugi argument to zaplanowany urlop. Za nieco ponad 2 miesiące wybieram się na krótkie wakacje do Hiszpanii, dlatego też pomyślałem, iż fajnie byłoby móc tam rozmawiać w ich języku.

nauka języka

Sposoby na naukę

Potrzebuję na pewno książki, myślę, że łatwiej będzie mi się uczyć z książki niż z pdf na komputerze. Oprócz tego mam zamiar robić duolingo, ale będzie to raczej traktowane jako przypomnienie i naukę słówek. Myślę, że nauka sama z tej aplikacji byłaby bardzo trudna. Nastawiam się też na próbę czytania prostych książek lub oglądania filmów/seriali z hiszpańskimi napisami. Jednak myślę, że będzie to dopiero pod koniec nauki. Po prostu na starcie nic mi to nie da. Ciekawym rozwiązaniem może być słuchanie audiobooków, ponieważ mógłbym to robić również w pracy i nie byłoby z tym żadnych problemów 😉

Początek wyzwania

Start zaplanowany jest już na piątek/sobotę. W piątek postaram się kupić książkę i zgromadzić materiały do nauki, więc pierwsza próba odbędzie się zapewne w piątek wieczór lub sobotę, więc nauka języka rozpocznie się lada chwila!

Raz w tygodniu będę robił małe podsumowanie jak mi idzie, na czym powinienem bardziej się skupić oraz które metody są efektywne w przypadku mojej osoby.

Nauka języka – pomoc

Jeśli macie jakieś doświadczenie związane z nauka języka, porady lub znacie ciekawe materiały do nauki jak książki, strony internetowe, aplikacje lub audiobooki, które mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Z waszą pomocą na pewno będzie mi łatwiej.