Podróż do Katalonii

Katalonia to region w Hiszpanii. Leży nad Morzem Śródziemnym, we wschodniej części tego pięknego kraju. Spędzę tam tydzień czasu, zwiedzając i odpoczywając. Mam zamiar zobaczyć jak najwięcej między innymi Girone, Barcelonę oraz kilka mniejszych nadmorskich miejscowości. Z powodu wyjazdu, blog będzie stał pusty, jednak będę starał się dodawać zdjęcia i opisy zarówno na moim fanpagu jak i instagramie.

Kolejne wpisy

Wyjazdu zapewni mi sporą dawkę wpisów, które poniekąd będą odbiegać od głównego tematu jakim jest marketing oraz motywacja do działania. Chociaż co do tego drugiego nie jestem w zasadzie pewien, bo co innego może tak dobrze zmotywować jak wyjazd do pięknego kraju?

Czy hotele 5-gwiazdkowe warte są swojej ceny?

Od razu po przyjeździe, z racji późnej godziny mam zarezerwowany zwykły hostel. Resztę tygodnia spędzę już w 5-gwiazdkowym hotelu, dlatego też oprócz porównania będę miał okazję sprawdzić czy po prostu jest to warte swojej ceny. Wiadomo, że gwiazdki nie muszę odzwierciedlać bogactwa oferty oraz komfortu, ale mam nadzieję, że miło tam spędzę czas!

Katalonia – zwiedzanie

Jeden z wpisów będzie dotyczył oczywiście zwiedzania tego pięknego regionu. Postaram się powiedzieć na co warto zwrócić uwagę, co mi się spodobało oraz czemu nie warto poświęcać tak dużo czasu.

Mam nadzieję znaleźć ciekawe miejsca na wypoczynek, sport, a także zabytki – te mniej i bardziej znane. Jak Hiszpania to dobra kuchnia – wykupione mam tylko śniadania, więc czeka mnie testowanie kilku restauracji, a także barów. Z pewnością sporo dobrego znajdą tutaj osoby cierpiące na celiakie!

Główny plan to Girona oraz Barcelona. Do tego obowiązkowo jakieś nadmorskie małe miejscowości te bardziej i mniej turystyczne. Chciałbym zobaczyć miasta, które nie są nastawione na turystykę i zobaczyć jak żyją tam zwykli mieszkańcy.

Rower – czyli odpoczynek na sportowo

Nie wyobrażam sobie możliwości, aby nie zwiedzić chociażby niewielki kawałek świata za pomocą roweru! Sprawdzałem już ceny wypożyczeń roweru na cały dzień i wiem, że jest to obowiązkowa rzecz podczas wyjazdu.

Język hiszpański, kataloński oraz czy wystarczy angielski?

Starałem się nauczyć jak najlepiej języka hiszpańskiego aby móc się porozumiewać z mieszkańcami w ich języku. Chociaż hiszpański to jednak nie do końca ich język. Z tego co czytałem większość nie lubi mówić po hiszpańsku, a jedynie po katalońsku. Sprawdzę to! 😉

Gra o Tron 

Co wspólnego może mieć te region z prawdopodobnie najpopularniejszym serialem na świecie? Całkiem sporo. Część z scen kręcona była w Gironie. Mam nadzieję, że uda mi się odtworzyć jakieś sceny 😉

girona game of throne

A tymczasem przede mną jeszcze jeden dzień w pracy! 😉