Co można napisać do samego siebie? To jak się czuję, co robię, czego żałuje, co powinienem robić, a może czego nie powinienem robić? Zastanów się chwilę i powiedz samemu sobie za rok, trzy lata lub pięć lat to, co uważasz za istotne.

List do siebie z przyszłości

Właściwie to nie list, a mail, w końcu technologia ruszyła do przodu i od dawna nie trzeba czekać dniami na listonosza. W każdym razie wracajmy do sedna. Dzięki stronie FutureMe masz możliwość wysłania wiadomości do samego siebie, która przyjdzie na twój adres email za rok, 3 lata lub za 5 lat. Wybór należy do Ciebie! Co warto tam napisać? Jest mnóstwo takich rzeczy!

Czym może być taki list – motywacją dla mnie? A może bardziej ciekawostką i z wielka chęcią po prostu przeczytam, na jakim etapie życia byłem rok temu. Jest mnóstwo powodów, aby wysłać do siebie list z przyszłości. Jaki jest mój? Chyba chęć sprawdzenia jak zmieni się moje życie przez okrągły rok. Można to potraktować również jako weryfikacja, jakie postępy w rozwoju osobistym czy zawodowym zrobiłem przez ten czas.

Czy moje życie się zmieni?

Co powinienem zrobić przez rok? Co chciałbym osiągnąć, zanim przyjdzie mail? Mam rok, trzy lata lub pięć lat, Jeżeli napisze tam wiele rzeczy, które chcę zmienić, a potem po 365 dniach odczytam go i zobaczę, że niewiele się zmieniło będę bardzo rozczarowany. Z drugiej strony jedyne kogo mogę winić o to, to ja sam.

Mam nadzieje, że będę bardziej systematyczny.
Mam nadzieję, że będę zdrowiej się odżywiał.
Mam nadzieję, że w pracy wszystko będzie dobrze.
Wiele powodów, a wszystkie prowadzą chyba do jednego – do szczęścia.

FutureMe – list do siebie z przyszłości

FutureMe to bardzo prosta strona, które w kilka chwil pozwoli Ci wysłać do siebie list z przyszłości. Jedyne nad czym musisz pomyśleć jest to, co napiszesz. Następnie wystarczy wybrać za jaki czas ma przyjść do Ciebie ten email. Masz trzy opcje do wyboru – za rok, 3 lata i 5 lat. W szkole często popularny był temat wypracowania „napisz list do siebie który przeczytasz za 20 lat”. Tutaj, aż takiego wyboru jak 20 lat nie mamy, ale nic nie szkodzi… Ostatnią opcję, którą daje strona, jest wybór czy list ma być prywatny czy publiczny, ale anonimowy. Co oznacza to drugie? Twój list będzie widoczny na stronie i wszyscy będą mogli go przeczytać. Nikt jednak nie będzie wiedział, kto go napisał. Być może twój list do siebie z przyszłości stanie się dla kogoś inspiracją! Nigdy nic nie wiadomo!

Jakie listy piszą inni?

Co tu dużo mówić – różnorodne. Jedni bardzo dużo poświęcają pracy i przyszłości. Piszą, że za rok chcą zarabiać więcej i marzą o awansie. Wielu poświęca czas na życie prywatne i zdrowie. Czytałem list, gdzie ktoś piszę o tym, że ma depresje i czuje się samotny. Osoba, która go napisała liczy na to, że wkrótce wszystko się zmieni. Ktoś inny stresuje się, że zostanie ojcem i nie wie czy poradzi sobie z tą rolą. Każdy pisze o tym, czym chce. O tym, co dla niego ważne.

Mój własny list do siebie

list

Mam już pewien, nazwijmy to szablon. Wciąż jednak zastanawiam się, co chciałbym dopisać, co chciałbym zmienić czy po prostu co chciałbym przeczytać od siebie za równo rok. Pewne jest jedno, na to poczekam całe 365 dni! A Was zachęcam do napisania takiego listu. Mail, który przyjdzie za rok z pewnością sprawi Wam wielką niespodziankę!