Phuket to prawdopodobnie najpopularniejsza część Tajlandii. Od wielu lat to jest to popularny kierunek na urlop dla Polaków. Ceny biletów z Polski do tego regionu Tajlandii będą nas kosztować mniej więcej 2000 złotych od osoby. Drogi lot rekompensują nam dosyć niskie ceny na miejscu. Weźmy jednak pod uwagę, że w takiej turystycznej części ceny będą nieco wyższe. Z lotniska w Phuket bez problemu dotrzemy również do innych miast i poznamy Singapur czy mniej znaną wyspę Langkawi w Malezji.

Pogoda na Phuket

Phuket landscape

W tym egzotycznym miejscu wyróżniamy dwie pory roku – suchą i deszczową. Jeżeli chcemy unikać deszczowych dni to najlepszą porą na wyjazd będzie czas między listopadem a marcem. Najbardziej zalecam jednak początek roku, czyli styczeń, luty i marzec. Właśnie w tych miesiącach średnia opadów jest najniższa, więc to zdecydowanie najbezpieczniejszy termin, aby nie bać się o pogodę każdego dnia.

Swój wyjazd na Phuket mieliśmy w czerwcu i pani z informacji powiedziała, że nie mamy co liczyć na słońce o tej porze roku. Na szczęście bardzo się myliła, a jedyny deszcz jaki nas spotkał miał miejsce podczas przylotu do Tajlandii i podczas wylotu. Lepiej trafić nie mogliśmy!

Pamiętajcie zawsze o olejku do opalania! Na jasną karnację wystarczy kilkadziesiąt minut, aby wyglądać jak rak!

opady phuket
Gdybym pojechał teraz to nie trafiłbym na dobrą pogodę…

Transport na Phuket

Na Phuket dostaniemy się samolotem – to chyba żadne odkrycie. Zorganizowane wyjazdy do Tajlandii i bilety czarterowe oferuje np. ITAKA. Koszt samych biletów wyniesie nas w zależności od pory roku, ale będą to kwoty rzędu 1500-2500 złotych.

Sposób, aby dostać się do swojego hotelu lub po prostu poruszać się po wyspie jest kilka. Jedynym z nich jest oczywiście popularne taxi. Oprócz tego mamy również wypożyczalnie zarówno samochodów, jak i skuterów. Wybór należy do nas. Oczywiście nie polecam wypożyczać skutera, gdy mamy ze sobą walizki 😀

Taxi

Zaraz po wyjściu z Terminala natkniemy się na małe stanowiska miejscowych taxi, a tamtejsi pracownicy natychmiast zaoferują swoje usługi. Do wyboru będzie klasyczna taksówka oraz niewielki bus, do którego wejdzie 10 może 12 osób. Ceny za taxi zależą od dokładnej miejscowości do której jedziemy i wahają się głównie od 300 do 600 batów. Co na złotówki można przeliczyć szybko na nieco ponad 30-60 złotych od osoby. Dużym plusem jest to, że taksówkarz zawiezie nas bezpośrednio pod hotel.

Wypożyczenie samochodu

Na wstępie muszę powiedzieć, że musimy to zaplanować nieco wcześniej, ponieważ będziemy potrzebować międzynarodowego prawa jazdy. Tak więc przez wylotem musimy złożyć odpowiednie dokumenty i oczywiście całość opłacić. Jak otrzymać międzynarodowe prawo jazdy sprawdzicie tutaj. A jaki jest koszt wypożyczenia samochodu na Phuket? Za wypożyczenie samochodu zapłacimy około 100 złotych za dzień. 

Atrakcje na Phuket

Azja Tajlandia

Fantastyczny egzotyczny klimat, mnóstwo rzeczy do robienia oraz wielu turystów – tak w skrócie można opisać to miejsce w Tajlandii. Wybór atrakcji jest naprawdę wielki, a niemal na każdym rogu znajduje się swego rodzaju „biuro podróży”. Są to najczęściej małe stanowiska z ulotkami, gdzie dowiemy się dokąd możemy pojechać i popłynąć na jeden dzień. Ceny takich wycieczek są bardzo różne, ale zaczynają się już od 200 złotych. Właściwie każdego dnia organizowane są takie wycieczki, więc nie potrzebujemy ich „zamawiać” dużo wcześniej. Zostaniemy odebrani prosto z hotelu i również do hotelu wrócimy. W międzyczasie przeżyjemy wspaniałe przygody i będziemy podziwiać niesamowite widoki.

Jednodniowe wycieczki

Zwiedzanie Phuket najlepiej zacząć udając się do „małych biur podróży”, które codziennie organizują wyprawy łodzią na nieodległe wyspy. Wariantów jest naprawdę wiele.

  • Zwiedzanie jaskiń,
  • Nurkowanie,
  • Relaks na małej wyspie,
  • Wycieczki łodzią, łódką, kajakiem,
  • Oraz wiele, wiele więcej!

Wystarczy wyjść z hotelu pochodzić chwilę po mieście, a spotkamy na swojej drodze wiele stanowisk z wieloma opcjami wycieczek. Zapytajmy, mówmy, że drogo, a cena nagle spadnie, targowanie się w Azji może pomóc. Weźcie ze sobą sporo ulotek i na spokojnie zastanówcie się, która opcja lub które opcje najbardziej Wam odpowiadają.

Ceny wycieczek tak jak pisałem wcześniej zaczynają się od około 200 złotych. Jeżeli chcemy mieć większą ilość atrakcji w ciągu dnia to cena rośnie. Jeśli znacie angielski to zachęcam do sprawdzenia strony na której znajdziecie 10 najlepszych wycieczek po Phuket. Phuket, Tajlandia jak i cała Azja jest naprawdę fascynująca!

Najpopularniejszymi kierunkami są prawdopodobnie Phi Phi Island oraz James Bond Island.

Phi phi
Podróże łodzią i podziwianie widoków? Zapraszam po wyciecze na Phi Phi Island!
James Bond Island Phuket
Chyba najczęściej fotografowana skała w Tajlandii. Wycieczka na James Bond Island zagwarantuje Ci możliwość zrobienia jej zdjęcia.

Niezapomniane widoki

Zdecydowanie natura jest największa zaletę Phuket. Wspaniałe plaże, niesamowite widoki na wodę, mniejsze i większe wyspy – to wszystko sprawia, że nie pożałujemy ani chwili spędzając je w Tajlandii. Co zresztą widać na zdjęciach.

A jeżeli interesuję Cię Ceny w Singapurze lub atrakcje na wyspie Langawki w Malezji to również sprawdź co mam do powiedzenia na ten temat!