Malutki kraj, lecz potężne, nowoczesne miasto. Miejsce, jakich w Azji można pomyśleć wiele – z jednej strony olbrzymie wieżowce, a kilka kroków dalej malutki domowe knajpki i street food. Prawdziwa podróż do Singapuru zaczyna się już w momencie przylotu na lotnisko. A potem? Dalej jest równie wspaniale! 

Singapur i jego atrakcje. Co warto zobaczyć w Singapurze?

Singapur podróż

Singapur ma potencjał, aby być miastem, które Cię pochłonie, choć sam w sobie nie jest wielki, więc wystarczą 3 dni, aby zobaczyć wszystko co najlepsze. W przeciwieństwie do takich krajów jak Tajlandia, Indonezja czy Wietnam, w te kilka dni poznasz nie tylko całe miasto, ale i cały kraj!

singapur krab

Singapur należy do jednych z najbardziej rozwiniętych krajów na świecie. Co ciekawe średni iloraz IQ mieszkańców jest tutaj najwyższy na świecie. To poniekąd taka ziemia obiecana dla ludzi z krajów obok. Jest tutaj dobrobyt, technologia i tanie jedzenie w budkach! Chyba wszystko, co potrzebne do życia! A jaki jest największy minus tego miasta? ceny. Ceny w Singapurze leżą do wysokich o czym możesz się przekonać w innym wpisie.  Te są wysokie. Problemy są również z mieszkaniami. Pracując fizycznie niekoniecznie będzie Cię stać na mieszkanie. Nie mówiąc o tym, że samo zatrudnienie w tym kraju nie należy do łatwych ze względu na obowiązujące przepisy. Co ciekawe, mieszkanie własnościowe nie jest na zawsze! Polega to na dzierżawie mieszkania, która wygasa po 99 latach! Czy to dobre rozwiązanie? Sam za bardzo nie wiem, co o tym myśleć… może to rozwiązanie z powodu niewielkiej powierzchni kraju? Zresztą, przejdźmy do zwiedzania, a nie mieszkania!

singapur miasto

Powiedzmy, że przylatujesz do Singapuru, ale traktujesz go jako krótki przystanek w dalszej podróży. Właściwie nic nie wiesz o tym kraju i nie wiesz od czego zacząć podróż. Co robić?

Lotnisko Singapur Changi

lotnisko singapur

Prawdopodobnie jest to najpiękniejsze i najlepsze lotnisko na całym świecie! Ma się wrażenie, że jesteśmy trochę na lotnisku, a trochę w parku. Samo lotnisko jest bardzo schludne, czytelne i po prostu wyjątkowe! Ale właściwie dlaczego lotnisko w Singapurze ma być atrakcją samo w sobie?

chengdu

Wyobraź sobie, że na lotnisku znajduje się olbrzymia fontanna oraz… las! A tuż obok przejeżdża kolejka o niemal futurystycznym wyglądzie. Całe szczęście nie musisz sobie tego wyobrażać! Wystarczy odwiedzić Singapur. Nawet jeśli jest to tylko miejsce przesiadkowe, zawsze znajdziesz te kilkanaście minut, aby zobaczyć dlaczego właśnie lotnisko w Singapurze jest nazywane najpiękniejszym na świecie – uwierz mi, warto!

Gardens by the Bay

garden by the bay

Ogrody w Polsce jakoś nigdy nie robiły na mnie wielkiego wrażenia. Owszem, były ładne, ale nigdy nie powiedziałbym, że zachwycające i niezwykle. Ten jednak potrafi zaskoczyć!

Gardens by the Bay to miejsce spotkań, relaksu i oddychania świeżym powietrzem. Połączenie drzew oraz wielkich konstrukcji przypominających je, to fantastyczna mieszanka. A jeśli dodamy do tego jeszcze wieczorny pokaz muzyki i świateł, to jest czego zazdrościć! Gardens by the Bay w Singapurze to zdecydowanie miejsce wyjątkowe. Myślę, że na próżno szukać drugiego takiego na świecie. Jeśli miałbym obstawiać, gdzie takie miejsce może się pojawić to przychodzi mi na myśl jedynie Singapur oraz Hong Kong. Podczas pokazów przychodzą całe rodziny, znajomi, przyjaciele, pary – to miejsce dla wszystkich. Każdy zapatrzony w magię barw i dźwięków. Nie słyszysz hałasów, dzieci czy krzyków. Choć ludzi tłum. to czuć tam harmonię i spokój. Magiczny Ogród Gardens by the Bay to miejsce obowiązkowe do odwiedzenia, choćbyś miał spędzić w Singapurze zaledwie dzień lub dwa.

China Town, lepsze niż Little India

chinatown singapur

Z jednej strony tak różne, a z innej tak podobne. Zarówno China Town, jak Little India to dzielnice zamieszkiwane głównie przez osoby jednej narodowości – nietrudno zgadnąć, kto mieszka w wymienionych miejscach… Zacznę od tego z czym kojarzą mi się Małe Indie w Singapurze. To przede wszystkim jeden wielki targ i chaos. Zapach mocnych perfum, które uwielbiają hindusi oraz równie wyraziste zapachy przypraw przy niewielkich budkach z jedzeniem. Mówiąc szczerze chyba nic szczególnego mnie tam nie oczarowało. W China Town było nieco inaczej.

China Town również powita nas setkami mniejszych i większych restauracji oraz mocnymi zapachami dochodzącymi z nich. Po chińskiej dzielnicy można też spodziewać się nieco brudu i śmieci, choć w samym Singapurze to raczej niecodzienny widok. A to za sprawą wysokich kar pieniężnych za śmiecenie. Swoją drogą wiecie, że nie kupicie tutaj gum do żucia? Jedynym sposobem jest recepta od lekarza! Dobra, wróćmy już do China Town.

swiatynia

Setki knajpy, sklepów, charakterystyczne chińskie ozdoby od razu zdają się krzyczeć „Jesteś w Chinach!”. Ozdoby na dachach, smoki, chińskie czerwone lampiony, a w tle? Wielkie singapurskie wieżowce! Możliwe w dalszym ciągu nie będziesz zaskoczony i nie zachwycisz się samą dzielnicą. Zmienić to może tylko Świątynia i Muzeum Zęba Buddy! Specyficzna nazwa, nie? Z zewnątrz przypomina nieco klasyczny chiński czy japoński zamek? A może pałac? W środku natomiast poczujemy ducha Buddy. W środku znajdziemy m.in salę wypełnioną po brzegi posążkami Buddy. Ile ich było? Setki, tysiące? Nie mam pojęcia! Miejsce robi wrażenie. Na wyższym piętrze czeka nas podobno najprawdziwszy ząb Buddy.

swiatynia singapur

Marina Bay

Ciężko mi zakwalifikować to miejsce. Gdybym miał o nim opowiedzieć to użyłbym słów „zatoka” oraz „hotel”. To prawdopodobnie najpopularniejsze miejsce w Singapurze. Nowoczesne centrum zaawansowanego miasta, którego główną atrakcją jest wspaniały charakterystyczny hotel. Wyróżnia się wyglądem na tle innych budynków. Przypomina on statek płynący po niebie. 

Singapur krajobraz

Charakterystyczny hotel posiada basen na 57. piętrze! Zobaczymy tam przepiękny widok na całe miasto oraz zatokę. To potrafi rozbudzić wyobraźnię. Warto dodać, że jest to największy na świecie basen bez krawędzi znajdujący się na dachu. Wejść tam można na dwa sposoby: być gościem hotelowym lub kupić bon do wykorzystania w podniebnym barze. Czy warto? Zobaczcie po prostu na zdjęcia!

marina singapore

Widok robi olbrzymie wrażenia zarówno za dnia, jak i w nocy. Gdy słońce zachodzi pojawia się dodatkowo pokaz laserów. To jednak raczej miły dodatek, ponieważ sam w sobie nie jest szczególnie ekscytujący. Jeśli jednak wspomnimy sobie jeszcze pokaz w Gardens by the Bay to zobaczymy, że Singapur każdego dnia zapewnia atrakcję dla turystów, a także miłe cykliczne atrakcje, które z pewnością doceniają mieszkańcy miasta/kraju.

Zatoka Marina Bay to idealne miejsce na spacer oraz odpoczynek. W tej okolicy znajdziemy wszystko co niezbędne do życia. Jeśli chcesz po prostu poczuć singapurski klimat to właśnie znalazłeś odpowiednie miejsce. A co najlepsze, tuż obok, można to wywnioskować po nazwie znajduje się wcześniej wspomniany ogród Gardens by the Bay.

Ogród zoologiczny – wyjątkowe zoo w Singapurze

Sama koncepcja zoo jest prosta i znana od dawna. Dlaczego więc zoo w Singapurze jest takie wyjątkowe?

zoo w singapurze

Miejsce to wydaje się „otwarte”. Zwierzęta nie są trzymane w klatkach, zamiast tego mają wielkie i komfortowe wybiegi. Żyją tam niemal jak w swoim naturalnym środowisku. Wszystkie bariery oddzielające zwierzęta od ludzi są właściwie niewidoczne dla odwiedzających. Co najfajniejsze, część zwierząt ma możliwość swobodnego poruszania się po niemal całym zoo! Wyobrażasz sobie skaczące z drzewa na drzewa małpy nad Twoją głową? Będą w Singapurskim zoo nie musisz sobie tego wyobrażać!

Na terenie całego zoo znajduje się ponad 300 gatunków zwierząt. Część z nich należy do zagrożonych gatunków, a trzymanie ich pod kontrolą jest szansą na zwiększenie populacji gatunku. Kolejną niezwykłą rzeczą jest koncepcja nocnego safari. Pozwala to zobaczyć jak żyją i zachowują się zwierzęta nocą. Jeżeli uwielbiasz zwierzęta to zoo w Singapurze z pewnością zrobi na Tobie wrażenie!

zoo flamingi

Bilety do zoo kupimy w cenie 39 dolarów singapurskich dla dorosłej osoby. Przeliczając to na złotówki, wyniesie nieco ponad 100 złotych. Kupując bilety wcześniej przez internet możemy oszczędzić nawet 20%.

Czy warto odwiedzić Singapur?

singapur droga

Według mnie to doskonałe miejsce na kilka dni, z którego mamy potem doskonałą bazę wylotową. Już od ponad 2 lat LOT posiada bezpośredni lot do Singapuru. Wszystko to sprawia, że jest to miejsce warte wizyty. A co dalej? Z lotniska w Singapurze mamy naprawdę wiele opcji lotów! Może czas na podróż do Tajlandii?