Muzeum Flipperów-raj dla fanów starych gier

Interaktywne Muzeum Flipperów „Pinball Station” to muzeum poświęcone historii i kulturze starych gier arcade oraz filpperów. Jednak od razu muszę nieco naprostować jedną rzecz. Sama nazwa muzeum sugeruje, że znajdują się tam eksponaty, których nie powinno się nawet dotykać. Tutaj jak najbardziej powinieneś korzystać ze wszystkich maszyn i grać do woli! No dobra, a co w ogóle znajdziemy w muzeum flipperów?

Znajdują się tutaj wręcz legendarne maszyny-najstarsza z nich pochodzi z 1932 roku! Tutejsze maszyny sprawią frajdę nie tylko osobom, które wychowały się na automacie do gry Mortal Combat, ale wszystkim, którzy lubią pograć i oderwać się nieco, aby doświadczyć wirtualnej rozrywki. No a ja uwielbiam grać.

Muzeum zostało otwarte latem 2016 roku w Warszawie. Myślę, że znajduje się tam ogólnie jakieś 70 może 80 automatów, więc zdecydowanie jest co robić i zazwyczaj wiele gier jest wolnych i nie trzeba czekać w kolejce. Jeszcze lepsza informacja jest taka, że w całkiem sporo tytułów zagracie we dwóch graczy. Czasami w kooperacji, a czasami przeciwko sobie! Czy jest coś lepszego niż wygrana w Mortal Kombat przez fatality z kolegą?

Rozrywka w stylu retro – Pinball Station

Przez większość tygodnia grać w Flippery i automaty możemy w godzinie 12-22. Jedynie w sobotę mamy odrobinę więcej czasu, bo aż do północy. Spokojnie, 10 godzin na granie to zdecydowanie więcej, niż wystarczająco. Ze swojego doświadczenia zalecam zarezerwować około 2 godziny lub nieco więcej, jeśli należysz do fanów takiej rozrywki.

Nieważne, czy jesteś regularnym graczem, czy sporadycznym albo nawet nie grasz w ogóle, ten rodzaj rozrywki jest zdecydowanie dla każdego. O ile gry na pojedynczego gracza zapewne przypadną mocniej do gustu fanom elektronicznej rozgrywki, o tyle gry multiplayer, jak wspólne strzelanie do kosmitów lub walka na śmierć i życie między sobą sprawi już radość każdemu, niezależnie od umiejętności. W końcu grając w bijatykę typu Tekken to albo jesteś mistrzem i wiesz, co robisz albo naciskasz losowe przycisk i liczysz na odrobinę szczęścia.

Ile kosztuje wejście do Muzeum Flipperów?

Najważniejsza informacja na wstępie jest taka, że bilet pozwala na korzystanie ze wszystkich automatów na cały czas pobytu. Nie płacimy więc za pojedynczą grę, ale za możliwość grania we wszystko, aż do znudzenia!

  • Bilet normalny kosztuje 49 złotych,
  • Bilet dla ucznia/studenta to koszt 43 złote,
  • Bilet dla dzieci do 12 lat to koszt 35 złotych.

Na miejscu znajdziecie również niewielki bar, w którym kupicie coś do picia lub przekąski jak np. chipsy. Do restauracji na porządny posiłek pójdziecie później.