Kiedy planować weekend?

Kiedyś przeczytałem ciekawy artykuł, aby weekend planować już w czwartek. Nie marnujemy wtedy cennego wolnego czasu, jesteśmy zorganizowani i mamy więcej możliwości, by cieszyć się wolnym czy rozwijać nasze pasje. Poświęcajcie na to chwilę już w czwartek wieczorem, a zobaczycie, że nie będziecie później marnować tyle czasu.

Mój plan na weekend

Wszystko wydaje się proste. Należy tylko połączyć zasłużony odpoczynek po pracy wraz z chęcią do doskonalenia oraz rozwoju osobistego. Powiem szczerze, że nie lubię określenia ’rozwój osobisty’, ale nie wiem czy je zastąpić…

Wyzwanie – nauka języka

Plan na weekend jest dosyć prosty, jutro zaczynam wyzywanie z nauką języka obcego, a dokładniej hiszpańskiego. Możecie o tym przeczytać w poprzednim artykule. Zgromadziłem dzisiaj już cześć materiałów, jak fiszki w mp3, mini słownik, książki na komputerze, a czeka także na mnie aplikacja Duolingo.

Blog MarnujęCzas

Drugim jest temat wpisu na weekend, zapewne naskrobię coś o marketingu związanym z facebookiem, ponieważ razem z google adwords tworzą wielką dwójkę 'marketingowców’. Mam już pewien pomysł na artykuł i myślę, że uda mi się Was zaciekawić.

Blog stał się ciekawym zajęciem, któremu poświęcam chwile czasu każdego dnia, bardzo podoba mi się, że dzięki niemu poznaję lepiej SEO, SEM czy po prostu WordPress. Swoją drogą czeka mnie nie już książka SEO, czyli sztuka optymalizacji… itd itp 🙂

Bieganie

Po prawej stronie na www.marnujeczas.pl widać, mój aktualnie najbliższy cel do zrealizowania, jakim jest przebiegnięcie 15 km. Mój pierwszy bieg miał miejsce 19 maja i było to zaledwie 5 km. Aktualnie udało mi się zrobić nieco ponad 10 km z tempem około 6:59/km, więc myślę, że postęp jak na niezbyt długi czas jest całkiem niezły, dlatego myślę, że w niedziele powinienem być gotów, aby zrealizować cel. Oby nic złego nie przytrafiło się po drodze 😉

rozwój-osobisty-bieganie
Mój pierwszy bieg (19.05)

 

Ćwiczenia

Dzisiaj mam dzień odpoczynku od ćwiczeń fizycznych, ale już jutro wracam do pracy! Oprócz tego pozwoliłem sobie na chwilowy rozbrat z dietą – miałem ochotę na czekoladę, kupiłem, ale jeszcze jej nie ruszyłem. Jeszcze… 😉

Nauka fotografii

Niedawno zabrałem lustrzankę z domu i pomyślałem o nauce podstaw fotografii. Nie mogę poświęcić temu jakoś dużo czas, ale chętnie poczytam o podstawowych zasadach udanych fotografii po czym wyruszę w teren i przetestuję swoje umiejętności. Znacie jakieś ciekawe blogi fotograficzne lub miejsca z poradami jak zacząć?

Nauka programowania

Nie jest to moja specjalność, znam absolutne podstawy, ale skoro pracuję w marketingu internetowym oraz chcę się rozwijać, uważam, że nauka programowania, może mi przynieść 'zysk’, dlatego też cześć soboty mam zamiar poświęcić na naukę programowania. Posłuży mi do tego strona CodeAcademy.

Podsumowanie

Może się wydawać, że zaplanowałem mnóstwo rzeczy i nie będę miał czasu na odpoczynek, ale pamiętajcie, że te rzeczy to obowiązek jaki sobie postanowiłem, ale coś co naprawdę chcę zrobić. Jeśli po pewnym czasie nie będzie mi coś odpowiadać, to po prostu to porzucę, ale póki co każde z nich potraktuję jak nowe hobby. Czy pozostanę z nimi na dłużej? Czas pokaże.