Za długie nie czytam!

Jeśli nie masz czasu lub po prostu natychmiast potrzebujesz zobaczyć jak dodać zdjęcie z komputera na swój profil w intagramie to zjedź w dół – przeczytasz tam w 3 punktach jak to zrobić.

Instagram tylko na telefon

Aplikacja instagram pozwala teoretycznie na dodawanie zdjęć wyłączenie za pomocą telefonu i tableta. Istnieje jednak możliwość na bardzo proste dodanie zdjęcia z komputera. Potrzeba nam do tego jedynie przeglądarki Chrome.

Dodawanie zdjęć z komputera na instagramie

A więc jak dodać zdjęcie z komputera prosto na nasz instagram? Jak już wcześniej wspominałem pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to pobrać przeglądarkę Chrome, jeśli jeszcze jej nie mamy. Następnie logujemy się na swoje konto w serwisie Instagram. Teraz, klikamy prawym przyciskiem myszki na stronie i wybieramy opcję „zbadaj” (możemy to zrobić skrótem klawiaturowym Ctrl+Shift+I ). Gdy już wyświetli nam się po prawej stronie okienko z kodem musimy nacisnąć na małą ikonkę z symbolem telefonu i tableta. Jeśli wszystko zrobiliśmy jak trzeba pokaże nam się opcja dodania zdjęcia taka sama jak na telefonie komórkowym. Jeśli dalej nic nie widzimy to po prostu odśwież stronę (ctrl+f5)

Problemy i niedostępne opcje

Zdarza się, że przy dodawaniu zdjęcia w ten sposób za pierwszym razem wyskoczy nam komunikat, aby zrobić to za pomocą aplikacji. Ignorujemy to, dodajemy ponownie i już powinno działać bez problemu.

Największą bolączką może być jednak brak filtrów i edycji. Jedyną opcją jaką możemy zrobić za pomocą komputera do obrót zdjęcia. Nie uda nam się nałożyć filtrów czy zwiększyć kontrastu zdjęcia. Mając jednak do dyspozycji komputer możemy to samo zrobić za pomocą programów graficznych – a nawet lepiej!

Czasami pojawia się również problem z automatycznym uzupełnianym tagów. Na komputerze firmowym podczas wpisywania tagów pojawiają mi się propozycje, jednak gdy robię to na komputerze domowym jest z tym problem.

3 szybkie kroki, aby dodać zdjęcie z komputera na nasz Instagram

  1. otwieramy przeglądarkę Chrome
  2. Będąc na stronie instagram.com wciskamy prawy przycisk myszy, a następnie klikamy „zbadaj”
  3. Pojawia nam się dodatkowa opcja 'dodanie zdjęcia’ (jeśli nie ma odśwież stronę ctrl+f5)

Mam nadzieję, że wszystko działa u was jak trzeba! Zapraszam również na swojego Instagrama!