Instagram – furtka do biznesu?

Aplikacja instagram posiada miliony użytkowników na całym świecie. Dzięki wprowadzeniu tak zwanych instastories stał się jeszcze bardziej popularny. Ktoś jednak musiał na tym ucierpieć. Był to Snapchat. Jego zasięg maleje, natomiast instagram przeżywa prawdziwe oblężenie. Korzystają na tym przede wszystkim osoby, które z instagrama uczyniły pracę. Wiele firm zgłasza się do osób, które mają ciekawie prowadzone profile na instagramie i są na nim bardzo aktywni. Bardzo istotna jest tutaj liczba osób, które nas obserwuje. Nie da się ukryć, że na pewno część z nich swoją popularność zawdzięcza botom oraz/lub kupionym obserwatorom.

Boty to już nie tylko polubienia, ale również komentarze oraz przez jednych kochana, a przez innych znienawidzone follow/unfollow. Boty jednak cały czas się rozwijają i proponują nowsze, a czasami nawet innowacyjne funkcje. Tutaj do gry wchodzi nowość na rynku – bot na instagrama od Crawmonkey 

Crawmonkey – instagram bot, czyli Polak potrafi!

Crawmonkey to polska odpowiedź na bardzo popularne na Instagramie boty. Swoją drogą użytkowników botów jest już tak wiele, że sam zastanawiam się jak wielką część tej społeczności mogą stanowić. Wcześniej poruszałem już temat bota na instagramie jakim jest Everliker, więc będziemy mogli teraz je porównać. Czy Crawmonkey ma szansę podbić rynek instagramowych botów?

Funkcjonalności

Od razu powiem, że jest ich naprawdę sporo i dosyć mocno rozbudowane. Tutaj na pewno wielka przewaga nad aplikacją na korzyść polskiego start-upu względem wtyczki do Chroma.

Mamy tutaj możliwość polubienia zdjęć, komentowania oraz śledzenia użytkowników. Co więcej nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie hashtagami! Możemy nakazać, aby bot lubił tylko zdjęcia z danej lokalizacji. Wybierzemy również jak stare mogą być posty, ile polubień mają mieć minimalnie lub maksymalnie! W ten sposób ominiemy zdjęcia, które posiadają tysiące polubień, a nasz like zginie w gąszczu innych.

crawmonkey instagram bot

Nie jesteśmy też zdani wyłącznie na polubienia. Możemy utworzyć listę komentarzy, którymi skomentujemy zdjęcia innych osób. Możemy stworzyć komentarze uniwersalne do wielu hashtagów typu: 'Świetne zdjęcie’, 'fajnie prowadzony profil’, 'pozdrawiam’. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysilić się nieco bardziej i zawęzić nasz profil działania do komentarzy pod konkretnym tagiem.

Dochodzi też oczywiście funkcja follow/unfollow. Jest to na pewno jeden z szybszych sposobów na podbicie swoich obserwatorów. Trzeba jednak uważać, bo możemy w ten sposób zrobić przykrość nastolatkom po drugiej stronie 😉

instagram bot target

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z jednego panelu Crawmonkey zarządzać kilkoma profilami. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które prowadzą więcej niż jeden profil na instagramie czy po prostu firm marketingowych. Bez problemu dostosujecie target i funkcjonalności do poszczególnych profili.

instagram profile

Cennik

Na początku wspomnę, że aplikacja oferuje nam 5 darmowych dni na start i zapoznania się ze wszystkimi funkcjonalnościami. Tyle czasu na pewno wystarczy, aby poznać możliwości i zastanowić się nad wykupieniem coinsów, za które kupujemy akcje bota.

Na stronie internetowej Crawmonkey otrzymamy informację, że 1 coin to 300 akcji przeprowadzonych przez 'wirtualnego ja’. Koszt jednej monety to zaledwie 25 groszy. Strona pokazuje również, że na miesiąc powinniśmy zakupić 144 monety za które zapłaciły odpowiednio 36 złotówek. 

Należy pamiętać, że cena za miesiąc to sugestia strony. Sami decydujemy ile wydamy ustawiając limity działania bota. Może się zdarzyć, że 144 coinsy wydamy nie w miesiąc, a przykładowo w 2 miesiące.

Czy warto używać bota Crawmonkey? Odpowiedź będzie jedna – nie wiem! Bot sam w sobie ma wiele funkcjonalności, którymi na pewno wyróżnia się aktualnie na rynku dostępnych botów. Pamiętaj jednak, że Instagram nie toleruje działania botów i próbuje z nimi walczyć, a to czy chcesz używać bota i po co Ci jest potrzebny – zostawiam tylko Tobie 😉