Jest na świecie ktoś kto lubi wstawać skoro świt? Pewnie znajdzie się trochę takich osób, jednak sądzę, że jest to jednak garstka w porównaniu do osób lubiących spać ile tylko się da!

Jak wstawać rano?

Na pewno łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Wstawanie z samego rana często nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić. Pomimo tego, że do pracy mam jakieś 10-15 minut pieszo to wstaję dużo wcześniej, zazwyczaj jakieś 2,5h przed pracą. Pomaga mi w tym budzik nastawiony w telefonie, który czasem leży pod łóżkiem, a czasem w innym pomieszczeniu.

3 sposoby na wstawanie rano

wstawanie rano

Przygotowałem dla Was swoje 3 sposoby, które pomagają mi wstać o wyznaczonej godzinie. Sposoby te stosuje różnie, wszystko zależy od mojej potrzeby.

Ustaw budzik obok przedmiotu, którego używasz każdego ranka

W tym wypadku może to być np. czajnik, jeżeli masz w zwyczaju z samego rana pić kawę lub herbatę (oczywiście najlepiej bez cukru!). Ustaw budzik w telefonie na odpowiednią godzinę i zostaw go w kuchni obok czajnika, gdy zadzwoni będziesz musiał wstać wyłączyć go, a przy okazji natychmiast zacznij gotować wodę. Podniesie się z łóżka i rozpoczęcie dnia od swego rodzaju rytuału powinno wystarczyć, aby już nie powrócić do ciepłego łóżka.

Zostaw coś do zrobienia na rano

Dosyć ’brutalna’ metoda, ale muszę przyznać, że u mnie jest bardzo skuteczna. Gdy wiem, że muszę zrobić coś z samego rana, bo to ważne to po prostu wstanę razem z budzikiem, aby zdążyć wykonać zadanie. Najczęściej jest to coś związanego z pracą. Największym minusem tego jest oczywiście to, że pomimo wstania rano nie mogę robić tego co chce, ponieważ muszę najpierw zrealizować zadanie, które sobie zostawiłem.

20 minut na czytanie w telefonie

Jedną z moich metod jest również nastawienie budzika 20 minut wcześniej, a zaoszczędzone 20 minut przeznaczam sobie na siedzenie w łóżku i czytaniem wiadomości ze świata, trochę o podróżach oraz sporcie. Ta metoda wymaga trochę więcej dyscypliny, więc jeżeli potrafisz w ciągu sekundy po wyłączeniu budzika usnąć w łóżku to jednak proponuję spróbować poprzednich dwóch

A Wy macie sprawdzone sposoby na wstawanie rano czy jednak nie należycie do tych osób, które wstają skoro świt? 😉