Czasami znajomi pytają mnie – Ej Krzysiek, wiesz jak pobrać zdjęcie z Instagrama? Zazwyczaj wtedy pytam, po co im to, a oni wymyślają dziwne odpowiedzi. Czasami chyba lepiej nie wiedzieć. W każdym razie ściągnięcie zdjęcia z Instagrama jest naprawdę proste. 

Jak ściągnąć zdjęcie z Instagrama?

Niestety Instagram nie ma wbudowanej opcji pobierania zdjęć, więc trzeba sobie radzić inaczej. Dobra wiadomość jest jednak taka, że jest to bardzo proste. Zrobimy to bez najmniejszych problemów zarówno na telefonie, jak i komputerze. Potrzebujemy do tego jednej z dwóch stron internetowych, ale najpierw krok pierwszy!

Pierwszym krokiem jest wejście na Instagram i skopiowanie linka do konkretnego zdjęcia. Przeglądając Instagram przez przeglądarkę po prostu kopiujemy adres url. Korzystając z aplikacji na telefon wchodzimy w zdjęcie, naciskamy na 3 magiczne kropki w prawym górnym rogu i klikamy kopiuj link.

Drugi krok to wejście na jedną z dwóch identycznie działających stron internetowych. Obie działają w ten sam sposób, więc naprawdę nie ma różnicy, które wybierzemy. Odwiedzamy więc jedną z trzech stron.  adresów: Gramsavedownloadgram lub ingramer

Uwaga – w przypadku tych dwóch programów możemy pobrać tylko jedno zdjęcie, które było główne. Jeżeli w poście na Instagramie było kilka zdjęć lub chcesz pobrać Instastory, wtedy używamy wyłącznie ingramer

Teraz zostało nam już tylko kliknąć w przycisk pobieranie / download następnie strona ogarnie, o co nam chodzi, i po raz kolejny klikamy na pobierz lub download image w przypadku, gdy jesteś w downloadgram.

No i to wszystko! Było łatwo, co? Tak swoją drogą, skoro korzystasz z Instagrama to być może słyszałeś o presetach i możliwości bardzo szybkiej przeróbki zdjęć? Sprawdź mój niedawny artykuł o darmowych presetach i dowiedz się więcej na ten temat!

3 szybkie kroki do pobrania zdjęcia z Instagrama

Pewnie, nie chce Ci się czytać całego tekstu, aby jedynie zobaczyć jak szybko ściągnąć zdjęcie z Instagrama na telefon czy komputer, więc tutaj są 3 szybkie kroki jak to zrobić, bez zbędnego gadania.

  1. Wchodzimy na stronę Gramsavedownloadgram lub ingramer – w przypadku ostatniego pobierzemy wiele zdjęć, filmy, a nawet story.
  2. Wklejamy w okienko link do konkretnego zdjęcia z Instagrama i klikamy w przycisk pobieranie.
  3. Na dole obok zdjęcia pokazuje się po raz kolejny przycisk z napisem pobieraniem, w którego klikamy i zapisujemy zdjęcie.

Jak widzicie ściąganie zdjęć z Insta to żaden problem. Wystarczy kilka kroków, odpowiednia strona i mamy to. A jakie i czyje zdjęcia pobieracie – tego nie chce wiedzieć… 😉