W czasach, gdy każdy z nas ma telefon z aparatem, fotografem może być każdy. Wystarczy przyzwoity aparat, aplikacja do przerabiania zdjęć i pomysł na ciekawy kadr. Motywacją do robienia coraz to lepszych zdjęć może być aplikacja GuruShots, w której weźmiesz udział w konkursach fotograficznych w różnych kategoriach. 

Fotograficzne konkursy online – recenzja aplikacji GuruShots

Konkursy fotograficzne w wielu różnych kategoriach. Trwają one zazwyczaj po kilka, maksymalnie kilkanaście dni. W tym czasie możesz zarówno wysyłać zdjęcia, jak i głosować na te, Twoim zdaniem, najlepsze. Jakiego rodzaju konkursu znajdziemy na GuruShots? Naprawdę przeróżne!

W momencie pisania tego artykułu trwa kilkanaście konkursów fotograficznych w takich kategoriach jak: Droga, Zdrowy Styl Życia, Niezwykłe domy, Ludzie w Środkach Transportu, Niebo, Czarno-żółty czy Szklane Obiekty. Tylko od Ciebie zależy, jakie zdjęcie wyślesz i w jakich zawodach weźmiesz udział.

Szkolenie z fotografii poprzez grę GuruShots

GuruShots aplikacja recenzja

Korzystając z aplikacji czy strony GuruShots najważniejsze jest, aby potraktować to jako zabawę czy szkolenie. Każde wyzwanie czy konkurs może być doskonałą okazją do potrenowania fotografii. To również idealne miejsce do poszukiwania inspiracji. Poprzez głosowanie na najlepsze zdjęcia, możesz zainspirować się kadrami, kolorami czy podejściem do samej fotografii.

Korzystanie z aplikacji GuruShots jest proste i intuicyjne. Bez żadnych przeszkód znajdziemy opcję wzięcia udziału w konkursie, zrobienia zakupów czy głosowania na prace innych. Klikając w zakończony konkurs sprawdzimy zwycięzców oraz najlepsze, nagrodzone prace. Istnieje również opcja bardziej społeczna. Odwiedzimy profile innych użytkowników, możemy śledzić ich poczynania, a gdy tylko dodadzą nowe zdjęcie otrzymamy powiadomienie tak samo, jak na chociażby Facebooku.

Konkursy fotograficzne dla amatorów i profesjonalistów

aparat krajboraz

Wśród użytkowników aplikacji znajdziesz zarówno totalnych amatorów mobilnej fotografii, jak i tych bardziej doświadczonych, związanych z branżą osób. Spokojnie, nie musisz jednak zawsze z nimi rywalizować. Każdy profil posiada rangę, które może być przepustką do konkursu dla wybitnych artystów, ale również dla amatorów. Dzięki temu sprawdzisz się w równej walce z konkurencją. No może prawie równej, bo wiesz… istnieją konkursy open, no i… możesz również wydać prawdziwe pieniądze na promocje swojego zdjęcia.

Przeglądając zdjęcia dodane w konkursie, zobaczymy zarówno totalnie amatorskie fotografie, który nie zwracają żadnej uwagi, jak doskonałe zdjęcia zrobione przez osoby z dużą wiedzą na temat tego, jak zrobić idealne zdjęcie.

Mikropłatności, czyli aplikacja GuruShots musi zarabiać

Darmowe aplikacje mają zazwyczaj to do siebie, że można w nich skorzystać z płatności, aby zyskać przewagę nad konkurencją czy rywalami. Właśnie to jest według mnie największym minusem całej aplikacji. Możliwość wykorzystania prawdziwych pieniędzy do promocji swoich zdjęć, sprawia, że wygrana bez tego jest znacznie trudniejsza. Tym samym osoby, które chętniej pozbywają się gotówki mają większe szanse na wypromowanie swoich fotografii.

Jak przerabiać zdjęcia?

Nie oszukujmy się. Każdy przerabia zdjęcia, aby poprawić kolory czy światło. Bez tego wiele zdjęć jest poprostu nijakich. Najprostszą metodą będzie oczywiście nauka przerabiania zdjęć z pomocą programów bądź aplikacji. Nie musisz tego robić sam. Skorzystanie z presetów do Lightroom, czyli gotowych ustawień, które poprawią Twoje zdjęcia, potrafią czynić cuda!