Barcelona – atrakcje. Co zobaczyć i zwiedzić w Barcelonie?

Myśląc o Katalonii pierwsze co przychodzi na myśl to jej stolica – Barcelona. Jest to jedno z najpopularniejszych miast na świecie. Mimo że byłem tam kilka dni po zamachu to nie dało się tego odczuć na ulicach miasta. Barcelona to również miasto, które nigdy nie śpi. Wynika to zapewne nie tylko z wielu turystów ale po prostu mentalności Hiszpanów. Ale co tu dużo mówić, kto chociaż raz był w Barcelonie to wie ile tam jest do zobaczenia i zwiedzania. Nawet tydzień spędzony w tym mieście będzie niewystarczający, aby zobaczyć wszystko co jest warte zobaczenia.

Piękna pogoda i wspaniały klimat – to właśnie jest miasto Barcelona! Chciałoby się to zostać na dłużej, a może nawet pomieszkać? Gdyby nie wysokie bezrobocie w Hiszpanii i język hiszpański na pewno byłoby mi łatwiej o pracę tam, a póki co mogę się obejść jedynie smakiem i liczyć na kolejny wspaniały widok! Jeszcze wiele atrakcji w tym mieście nie zostało przeze mnie odwiedzonych, a to mocny argument za tym, aby jeszcze się tam wybrać! Mam jeszcze wiele miejsc do odwiedzenia na całym świecie, ale chętnie do Barcelony wrócę!

Tanie loty do Barcelony

Do Barcelony dostaniemy się bezpośrednio z polskich lotnisk lub lądując w niezbyt odległej Gironie. Stamtąd natomiast dojedziemy autobusem z lotniska, które jeżdżą często nawet w godzinach nocnych. Jadąc autobusem nie musimy się również martwić o to, że zabraknie nam później na katalońskie atrakcje. Koszt samego lotu będzie różny, ale jeśli nam się poszczęści to może uda się trafić na bilety za mniej niż 200 złotych w dwie strony!

Atrakcje w Barcelonie

Wybór jest nieprawdopodobnie wielki. Jeśli nie spędzimy w Barcelonie zbyt wiele czasu to warto dokładnie przeanalizować, co trzeba zobaczyć. Im więcej czasu będziemy mieli, aby pozwiedzać miasto, tym lepiej! Wśród setek atrakcji jest kilka niemal „must see”. Większości osób powinny one przypaść do gustu. Chociaż zdaje sobie sprawę, że jednak nie każdy jak np. fanem piłki nożnej.

Sagrada Familia w Barcelonie

Budowę tej świątyni rozpoczęto w 1882 roku i do dzisiaj nie udało się jej ukończyć. Nieprawdopodobny widok, detale oraz oryginalność. Niewątpliwie jest to największa wizytówka Barcelony.

W momencie, gdy ją widzieliśmy wejście do niej było znaczenie trudniejsze i trwałoby bardzo długo ze względu na ataki terrorystyczne, które miały miejsce zaledwie kilka dni wcześniej. Cała świątynia była ogrodzona, a wszystkich którzy chcieli wejść do środka dokładnie sprawdzano i przeszukiwano. Był to jedyny moment, kiedy można było zaobserwować, że ataki miały miejsce i miasto musi pracować nad przywróceniem bezpieczeństwa.

Zdjęcia niestety nie są w stanie oddać tego jak wielkie wrażenie robi Sagrada Familia na żywo. Jeszcze kilka lat i budowa ma zostać zakończona. Będzie to na pewno wielkie wydarzenie na skalę nie tylko Hiszpanii, ale zapewne całego świata!

katalonia barcelona

Camp Nou

To obowiązek przede wszystkim dla fanów barcelońskiej drużyny. Największy stadion w Europie i jeden z największych na świecie. Pomieści niemal 100 000 osób! Stadion sam w sobie jest jednak stary i da się to zauważyć, jednak liczba rzeczy do zobaczenia w muzeum oraz samo wejście na ten niemal legendarny obiekt (szczególnie dla fanów piłki nożnej) było warte wydania pieniędzy.

Koszt zwiedzania stadionu Camp Nou wraz z muzeum to 25 euro. Jeśli jednak bilet kupimy w kasie, a nie przez internet to zapłacimy nieco więcej, bo 27,50 euro (ceny na rok 2017).

stadion barcelona
Żałuję tylko, że podczas mojego pobytu w Barcelonie nie było meczu.
Barcelona messi
Zdjęcie ze złotymi piłkami najlepszego piłkarza w historii było obowiązkiem 😉

La Rambla – najbardziej znana ulica w Barcelonie

Tak jak Wall Street jest chyba najbardziej znaną ulicą w Nowym Jorku, w Łodzi ulica Piotrkowska, tak i Barcelona ma swoją wyróżniającą się ulicę – La Ramble. Ukochana ulica nie tylko turystów, ale i miejscowych. Mnóstwo straganów, wyjątkowy klimat, pokazy, uliczni showmani – wszystko na jednej ulicy! Bardzo dobrze oddaje ona klimat, jaki kochają Hiszpanie (może powinienem napisać Katalończycy?). Wystarczy jeden dzień, aby zobaczyć, że mają zupełnie inne podejście do życia niż my – Polacy.

Tłumy ludzi zarówno wciągu dnia jak i nocy. To także doskonały punkty dla kieszonkowców, których nie brakuje w takich miejscach. Dlatego zabawa to jedno, ale ostrożności nigdy za wiele. Będąc w tak popularnych i zatłoczonych miejscach zawsze miej oczy dookoła głowy.

Tutaj znajdziesz wszystko!

Pałac Narodowy i Narodowe Muzeum Sztuki Katalońskiej

Wielu ludzi na samą myśl o muzeum nie jest szczególnie szczęśliwych. Kojarzy się to z nudą, chodzeniem za przewodnikiem, oglądanie rzeczy, które nie robi na nas szczególnego wrażenia, a wszystko przeciąga się w nieskończoność.

Jeśli ktoś absolutnie nie ma ochoty na oglądanie fresków oraz innych zbiorów ze średniowiecza aż do współczesności to niech przynajmniej podejdzie pod sam pałac. Widok jest naprawdę warty zarówno z dołu jak i z góry, skąd zobaczymy kawałek tego pięknego miasta.

muzeum barcelona

Wiele wiele innych…

Jak wspominałem wcześniej atrakcji jest tak wiele, że ciężko się zdecydować na cokolwiek. W Barcelonie uwielbiam to, że wystarczy po prostu iść, a i tak natkniemy się na coś wartego uwagi. Zachęcam do zapoznania się z Barceloną na stronie tripadvisor. Znajdziecie tam więcej ciekawych miejsc do zobaczenia.