Memrise – nauka wciąga!

Memrise jest jedną z najlepiej ocenianych aplikacji i zresztą bardzo słusznie. Nauka z pomocą naszej aplikacji nie jest żadną męczarnią, a miłą i do tego pożyteczną rozrywką. Ostatnimi czasy podoba mi się zdecydowanie bardziej od innej znanej aplikacji Duolingo. Czym dokładnie jest Memrise i jak z tego korzystać?

Aplikacje do nauki języka

Memrise został stworzony z myślą o użytkowników telefonów. Możemy ja pobrać zupełnie za darmo zarówno na telefony z Androidem jak i również z IOS. Jeśli dalej żyjemy przeszłością i posiadamy starą nokie 3310 to nic nie szkodzi – możemy uczyć się również na stronie internetowej pod adresem www.memrise.com/pl/
memrise nauka języków
Odblokowujemy kolejne planety z nowymi słówkami i zwrotami

5 jezyków do wyboru

Wybierając naukę języka w naszej mowie ojczystej otrzymujemy dostęp do nauki aż 5 języków: angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski oraz francuski. W poszczególnych językach znajdziemy kursy zarówno podstawowe jak i bardziej zaawansowane. Jeśli chcecie zacząć naukę od podstaw to jest to dobry początek. Nie będziecie również zawiedzeni, jeśli posiadacie już pewną wiedzę i chcecie zacząć naukę języka angielskiego, a może hiszpańskiego jak ja od pewnego stopnia to tez nie będzie problemu.

Nauka slówek i zwrotów

Aplikacja służy nam do nauki słówek. To ważna informacja, ponieważ sama aplikacja potrafi nam dużo dać, ale nie nauczy nas wszystkiego. Warto oprócz niej korzystać z książki, bądź kursu języka. Z nauką gramatyki musimy sobie poradzić w inny sposób. Aplikacja posiada przypomnienia, które przyjdą nam na telefon, więc nie jesteśmy zmuszeni pamiętać o codziennej porcji słówek. Memrise świetnie sprawdza się rano w autobusie do pracy, a nawet w poczekalni u lekarza. Jeżeli nie mamy słuchawek, a nie chcemy przeszkadzać innym to możemy wyłączyć zadania, które wymagają włączonego głosu w telefonie. Zadania, które na nas czekają to zaznaczenia prawidłowego znaczenia słowa, uporządkowanie wyrazów w odpowiedniej kolejności, aby tworzyło zdanie. Oprócz tego wcześniej wspomniane słuchanie, które pomoże nam na poznanie wymowy.
memrise zadania
Oprócz pojedynczych słówek nauczymy się też zwrotów

Uczymy się za darmo!

Memrise to darmowa aplikacja z możliwością wykupienia pakietu pro, który pomoże nam usprawnić nieco naukę oraz udostępni statystyki. Kupić możemy ją nawet za 60 złotych na rok. Do nauki w zupełności wystarczy nam darmowa wersja. Jeśli jednak aplikacja nam się spodoba to zachęcam oczywiście do wypróbowania pakietu pro, a jeżeli się spodoba to do wykupienia, a tym samym wspierania producentów aplikacji. Zrobili kawał dobrej roboty!

Wspierajmy się wzajemnie!

Jeżeli brakuje Wam motywacji możemy dodać się wzajemnie do obserwujących! Myśl o tym, że inni robią zadania, a my nie może wpłynąć korzystnie na postępy! Jeżeli macie ochotę to dajcie znać! 😉

memrise statystyki