Blogi, blogerzy, blogerki

Aktualnie istnieje już tyle blogów, że właściwie ciężko zdecydować, który odwiedzać, a sprawdzanie wszystkich zajęłoby wiele lat. Skoro i tak często przeglądam blogi innych to postanowiłem od razu dzielić się ciekawymi wpisami z każdego tygodnia. Tak właśnie powstaje cykl „Co słychać na blogach?”.

Ilość blogów i zarazem artykułów będzie zależeć głownie od tego jak dużo czasu na to poświęcę oraz jak wiele wpisów wyda mi się interesujących.

Blogi modowe? Raczej nie

Od razu mogę uprzedzić, że nie pojawią się tutaj posty w stylu 'testujemy kosmetyk X’ albo 'zimowa stylizacja z białym sweterkiem’. Możecie się spodziewać się zarówno wpisów, które mają coś wspólnego z tym blogiem, czyli marketing, recenzje, rozwój osobisty czy podróże, ale nie tylko. Każdy wartościowy wpis (moim subiektywnym zdaniem) ma szansę się tutaj znaleźć. Wiadomo również, że nie jestem w stanie przeczytać wszystkich istniejących blogów, dlatego tez wszystko będzie zależeć również od szczęścia 😉

blogi modowe

Co słychać na blogach?

Pierwsza część cyklu dotyczy wpisów z dni 8.01-14.01 2018. Sprawdźmy co udało mi się znaleźć na waszych blogach. W tym tygodniu 'wyłowiłem’ dla was 5 wpisów z różnych dziedzin. Kolejność wpisów jest absolutnie losowa. 

Magnez jego najlepsze i najgorsze formy oraz objawy niedoboru

Blog poztywnazmiana oraz wpis o magnezie. Zaciekawił mnie przede wszystkim z tego jakich objawów można spodziewać się po niedoborze tego minerału, a także w jakiej żywności znajdziemy go najwięcej. Krótki, aczkolwiek ciekawy wpis dotyczący zdrowia, o które powinno się zawsze dbać.  Co najważniejsze, na końcu artykułu mamy podane źródła z których autorka czerpała wiadomości. Nie jest to więc po prostu wpis z głowy i zrobiony ot tak.

Odmowa wizy do USA

Blog prowadzi Kasia, która postanowiła jak sama pisze ’poszukać szczęścia za oceanem’. Sam chętnie też bym to zrobił! Tym razem artykuł o odmowach wizy do Stanów Zjednoczonych. Myślę, że to bardzo ciekawy temat dla większości z nas, no bo kto nie chciałby chociaż na chwilę wyjechać i spełnić swój amerykański sen. Nic więcej nie piszę, po prostu klikajcie i czytajcie!

Pompeje – ruiny starożytnego miasta

Tym razem nie musimy wybierać się aż za ocean. Jestem z moich ulubionych blogów podróżniczych. Lubię artykuły o cenach produktów w różnych krajach, ale również takie, które przybliżą mnie do czegoś nieznanego. Sporo zdjęć i przydatnych informacji zarówno dla osób wybierających się tam jak i fanów czytania o podróżach, którzy na razie takich wyjazdów nie mogę zrealizować. Na pewno ten blog będzie pojawiać się częściej!

Pierwszy raz na siłowni – czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują

Mówiąc szczerze nie spodziewałem się, że jakieś typowo ’lajfstajlowe’ wpisy się tutaj pojawią, ale jednak! Wpis o tyle mnie zainteresował, że w zasadzie porusza coś ciekawego. Nie jest to po prostu post o tym jak fajnie wyglądać czy 5 porad jak miło spać, ale w jakichś sposób może motywować innych Wiele osób na pewno ma negatywne nastawienie na myśl o pierwszym dniu na siłowni, więc myślę, że warto poczytać. Wpis zarówno dla tych, którzy ten pierwszy krok mają dawno za sobą, ale może chętnie (lub niechętnie 😉 ) sobie przypomną, jak i tych, którzy go dopiero planują!

Zarządzanie projektem, organizacja i planowanie zadań

Wpis od razu mnie zainteresował przede wszystkim ze względu na to, że sam długi czas szukałem aplikacji, które pomogą mi gospodarować czas i zadania jakie przed sobą postawiłem. Również na moim blogu pojawiła się recenzja jednej z takich aplikacji, a dokładniej recenzja Strides. Co do wpisu to mamy tutaj kilka przykładowych narzędzi z ich opisem. Sam dokładnie przeanalizuję wszystkie opcje i zapewne wybiorę coś dla siebie. Cytując jednak Mateusza „Narzędzia to za mało. Same nic nie zrobią. Są jedynie pomocą.” Pamiętajcie, że aplikację mogą wam pomóc, ale nic zrobią nic za was! Polecam nie tylko ten wpis, ale cały blog, ponieważ jest to spora porcja wiedzy z dziedzin takich jak marketing internetowy czy social media.

Ps. Czytam twój blog w pracy! 😉

Kolejny przegląd już za tydzień!