Darmowe zdjęcia

Darmowe banki zdjęć, które znajdziecie poniżej są oparte są na darmowej licencji Creative Commons Zero. Oznacza to, że możecie ich używać zarówno do użytku niekomercyjnego jak i komercyjnego. Macie 100% pewności, że możecie ich używać bez żadnego strachu i wyrzutów sumienia 😉

Tę stronę będę starał się uzupełniać na bieżąco, gdy tylko znajdę nowe strony o których warto wspomnieć.

Banki zdjęć

Przedstawiam na początku 2 darmowe banki zdjęć, z których korzystam najczęściej. Poniżej pojawi się lista innych stron z darmowymi zdjęciami, które też polecam przejrzeć.

PIXABAY – Ponad milion darmowych zdjęć, ilustracji oraz grafik wektorowej. Prawdopodobnie jest to aktualnie największa taka baza, gdzie nie potrzebujemy nawet podpisywać autora wykonanego zdjęcia czy grafiki. Zdecydowanie polecam!

UNSPLASH – Aktualnie znajduje się tam ponad 200 000 zdjęć i ciągle pojawiają się nowe. Strona posiada wyszukiwarkę, więc szybko i łatwo znajdziemy zdjęcia, których potrzebujemy. Bogata wyszukiwarka, która pozwala nie tylko na szukanie po kategorii, ale również po kolorze czy formacie jakiego w danej chwili potrzebujemy.

Pozostałe strony

LIFE OF PICS 

GRATISOGRAPHY

SPLITSHIRE

TRAVEL COFFEE BOOK

SKUAWK

JESHOOTS

TOOK A PIC

MOVEAST

KABOOMPICS

NEGATIVESPACE

FOODSHOT – wyłączenie zdjęcia jedzenia, polecane szczególnie blogom kulinarnym, gdy brakuje nam jakiegoś zdjęcia, a sami nie możemy go zrobić 😉

Pamiętajcie zawsze sprawdzać licencje, mimo że strony oferują darmowe zdjęcia! Nigdy nie wiadomo czy coś się nie zmieniło! 

Zdjęcia na strony i blogi

Wielu blogerów robi tylko i wyłącznie samemu zdjęcia, jednak są chwile, gdy potrzebujemy zdjęcia jakiejś konkretnej sytuacji, a niestety nie jesteśmy w stanie wykonać fotografii, której potrzebujemy. Wszystkie strony, które znajdziecie wyżej posiadają zdjęcia w wysokiej jakości, które idealnie uzupełnią treści waszych strony, blogów czy po prostu fanpagów. Sam korzystam z darmowych zdjęć z powyższych stron, ale przymierzam się powoli do zapoznania z aparatem. Naprawdę to nie ma nic wspólnego z lenistwem!  Być może niedługo na blogu znajdą się i moje zdjęcia! Póki co zachęcam do odwiedzin mojego instagrama 😉

instagram-5-wskazówek

Własne zdjęcia

Często pojawia się problem jakiego zdjęcia użyć. Czy lepiej wykorzystać darmowe zdjęcie z internetu dobrej jakości czy swoje własne, ale takie, które np. zostało zrobione telefonem. Osobiście wolę oglądać strony na których zobaczę pięknie wykonane zdjęcia, które od razu przykuwają uwagę, lecz bardzo cenie strony, które nie korzystają z gotowców. Niestety, robienie zdjęć samemu do każdego artykułu to czasochłonne zajęcie, na które nie wszyscy mają czas, odpowiedni sprzęt czy po prostu umiejętności.

Jeśli znacie inne strony z darmowymi zdjęciami to śmiało podzielcie się nimi 😉