Półmaraton

Półmaraton to bieg na dystansie 21 km i 97,5 metra. Właśnie taki dystans mam zamiar pokonać jeszcze w sierpniu, a dokładnie przed 20. sierpnia. W czasie pierwszego miesiąca biegania udało mi się wykonać cel i pokonać 15 km podczas jednego biegu i teraz mam motywację na więcej! Teraz powoli szykuje się do przebiegnięcia półmaratonu. Będzie to jednak tylko dystans, a nie wydarzenie i bieg z wieloma innymi osobami przez miasto. Kompletnie nie mam potrzeby, aby startować w zawodach. Najważniejsze jest dla mnie przebiegnięcie wyznaczonego dystansu, a chcę to zrobić samotnie i spokojnie, biegnąc leśnymi ścieżkami.

Na początku bieganie nie sprawiło mi kompletnie żadnej przyjemności, teraz to się już trochę zmieniło. Myślę, że to przede wszystkim zasługa tego jak piękna okolica jest dookoła mnie. Spokojny bieg po leśnych ścieżkach potrafi naprawdę zrelaksować, o ile w ogóle można tak powiedzieć o biegu. W końcu ciężko dycham i ociekam potem!

Najtrudniejszy jest dla mnie zdecydowanie początek. Im dłużej biegam tym lepiej się czuję i wiem, że mogę przyśpieszyć. Zapraszam również do poprzedniego wpisu o tym jak zacząć biegać, by się nie zrazić.

półmaraton bieganie rozwój

Przygotowania

Szczerze mówiąc nie planuje kompletnie żadnego specjalnego przygotowania. Moim treningiem jest po prostu bieganie, kiedy mam na to ochotę. Nie mam planu treningowego, specjalnej diety ani z tych rzeczy. Wiem, że dam radę to przebiec, po prostu od czasu do czasu wychodząc pobiegać i robić swoje. Wystarczą mi buty do biegania, telefon i słuchawki. Jest to mój stały zestaw podczas biegu!

W zasadzie do tej pory tylko raz przebiegłem 15 km. i raz 10 km. Pomimo tego nie obawiam się o swój cel. W sierpniu będę przygotowany!

Mój rozwój osobisty

Rozwój osobisty to zarówno rozwój na poziomie wiedzy i nauki, ale i fizyczny. Właśnie dlatego w ramach zrobienia czegoś dla siebie i walki z lenistwem skupiłem się nie tylko na nauce, zdobywaniu wiedzy, ale też na kondycji fizycznej. Postawiłem na bieganie przede wszystkim z powodu prostoty. Wystarczyło kupić najtańsze buty, które będą się nadawać do biegania i w drogę! Z innymi sportami, nie jest już tak prosto. Ostatnio jednak coraz bardziej myślę na poważnie o rowerze i jestem zdeterminowany by go w końcu zebrać 😉

A jak u Was ze sportem? 😉

Zapraszam również na instagram oraz fanpage!