Rozpocząć regularne czytanie

Nie należe do fanów czytania. Często jednak spotykam się z tekstami, które mówią o bardzo dobrych wpływach na nas poprzez właśnie czytanie książek. Z tym zapewne bym się zgodził, ale wiele osób chyba myli czytanie książek wartościowych od zwykłych romansideł.

Moim założeniem jest przeczytać do końca roku kalendarzowego dziesięciu książek. Bynajmniej, nie chodzi tutaj o ksiażki fantasy, sci-fi czy inne kryminały, a książki, które przekazują nam jakąś wiedzę. Właśnie dlatego moje lektura będzie opierać się na tematach takich jak praca nad sobą, marketing internetowy czy social media. Do końca roku zostało mniej więcej 70 dni, tak więc średnio wychodzi jedna ksiażka na tydzień.

Każdą przeczytaną książkę krótko zrecenzuję. Skupię się przede wszystkim na wiedzy jaką przekazują, czy warto z nich coś wynieść, zapamiętać, a może nawet wprowadzić do własnego życia.

Cel wyzwania

To kolejne wyzwanie (poprzednie dotyczyło wykluczenia cukru z diety) ma u mnie wyrobić nawyk czytania wartościowych rzeczy. Coraz cześciej moja lektura nie ma wiele wspólnego z jakaś wiedzą, nowościami czy ciekawostkami, a głównie z rozrywką. Rozrywkę zapewniam sobie innymi sposobami jak oglądanie serialu, filmu czy pograniu w naszą rodzimą produkcję – Wiedźmin.

Zdobywania nowej wiedzy czy umiejętności nigdy za wiele. Ten krok ma mnie przybliżyć do sukcesów zarówno w osobistych jak i zawodowych. To kolejny krok w rozwoju osobistym. Swoją drogą te dwa słowa – rozwój osobisty u wielu wywołują bardzo negatywne reakcje. Niestety zazwyczaj słusznie. A o tym w następnym wpisie 😉

Na pierwszy ogień

ksiażka marnuję czas blog

Jako pierwszą książkę wybrałem „Siła nawyku” której autorem jest Charles Duhigg. Książka została wybrana trochę przypadkowo, ponieważ po prostu znajdowała się na czytniku, a sam tytuł wzbudził moje zainteresowanie i ciekawość.

Motywacja do działania

Czasami ciężko jest samemu zmotywować się do nowego działania. Dlatego i tutaj przyda się pomoc drugiej osoby. W tym wypadku mojej dziewczyny, która mówiła, że ostatnio się zaniedbałem w tym co wcześniej robiłem. Pomyslałem, że rzeczywiście ma trochę racji, więc natychmiast zacząłem wdrażać plan naprawczy. Tak właśnie wpadł mi do głowy pomysł na wyzwanie z czytaniem.

Wasze czytelnictwo

A jak u was z czytaniem? Lubicie czy nie? Preferujecie książki rozrywkowe, czyli wszelkiego rodzaju powieści, romanse, fantastykę czy jednak książki bazujące na przekazywaniu wiedzy?

Absolutnie nie neguję czytania takich książek jak chociażby znana na całym świecie Gra o Tron czy Harry Potter. Myślę, że z niemal każdej ksiażki można wynieść coś ciekawego, inspirującego, a najważniejsze jest nasze zadowolenie i myśl, że nie było to dla nas marnowanie czasu 😉