Wyzwanie 100 dni na własny rozwój osobisty

Jeśli dobrze liczę to zostało mi już nieco mniej niż 100 dni do mojej podróży do Azji. Właśnie to będzie moją dodatkową motywacją do zrealizowania nowych postanowień. Wiele z nich to małe kroczki, natomiast część uda się zrealizować dopiero ostatniego dnia, ponieważ są to postanowienia w stylu „przez 100 dni będę…”

Wiele i celów do zrealizowania

100 dni to z jednej strony dużo, z drugiej natomiast mało. Cele podzieliłem sobie ze względu na szybkość w jakie mogą zostać zrealizowane. Do krótszych będzie należeć cel w stylu „pójdę na ściankę wspinaczkową”, dłuższe to przykładowo „ukończę jakieś kursy”. Najdłuższe to cele, które zostaną zrealizowane ostatniego dnia. Do takich należy chodzenie określonej ilości kroków dziennie. Mam również nadzieję, że te najdłuższe cele zmotywują mnie do dalszego liczenia kroków, dalszej nauki i pracy nad sobą.

Lista celów do zrealizowania w wyzwaniu 100 dni

marnuje czas lista

Tak jak wspominałem cele zostały podzielone na krótki, średnie i długie. Oto lista celów, które mam zamiar zrealizować w 100 dni:

Krótkie (zazwyczaj jednorazowe wyjście, do zrealizowania w jeden dzień)

 1. pójście na ściankę wspinaczkową
 2. odbycie kursu stacjonarnego, który przyda mi się w pracy
 3. Pójście na łyżwy zanim skończy się sezon
 4. Wizyta w Escape room
 5. Nawiązanie kolejnej ciekawej współpracy w ramach bloga

 

Średnie (Na wykonanie potrzeba od kilku do kilkudziesięciu dni)

 1. Zrobienie przynajmniej 5 kursów on-line, które przydadzą mi się pracy
 2. Nauka pływania
 3. Przynajmniej dwie wycieczki na stopa
 4. Przeczytanie przynajmniej 5 książek, które uznam za rozwojowe
 5. Usprawnienie bloga

 

Długie (Zadania trwające do końca wyzwania – niemal 100 dni)

 1. Zrobienie 8000 kroków dziennie do (25.02), 9000 kroków do  (04.03) i docelowo 10000 kroków dziennie do końca wyzwania.
 2. Regularne ćwiczenia rano (minimum 5 razy w tygodniu)
 3. Regularne ćwiczenia wieczorem (minimum 5 razy w tygodniu)
 4. Systematyczna nauka języków obcych (angielski, hiszpański)
 5. Regularne prowadzenie bloga i instagrama

Wyzwanie czas start!

rozwój

Pisząc ten wpis wykonałem już zadanie z krokami (na tę chwilę mam ponad 10000) oraz ćwiczyłem zarówno rano jak i wieczorem. Wyznaczyłem sobie 15 zadań. Po 5 na każdą długość ich trwania. Nie chciałem wymyślać na siłę więcej tylko po to, aby je po prostu odhaczyć. Krótkie wyzwania to po prostu znalezienie chwili czasu na to, co naprawdę chce się zrobić. Średnie to niemal to samo, jednak wymagających już większej ilości czas. Co do ostatnich to mam nadzieję, że zrealizowanie ich pomoże mi po prostu wprowadzić w życie pozytywne nawyki.

Wasze cele

A Wy macie jakieś cele, które chcielibyście zrealizować? Nieważne czy są to te proste, małe czy wielkie i ambitne. Najważniejsze to coś ze sobą robić 😉