Brakuje czasu

Ostatni tydzień, teraźniejszy oraz przyszły to okres w którym mój wolny czas jest bardzo ograniczony. Z powodu otwierania pierwszego stacjonarnego sklepu w pracy, trzeba robić trochę więcej i tym razem również fizycznie. Dzisiaj wróciłem na szczęście normalnie dlatego też pierwsze co, to od razu godzinna przejażdżka na rowerze. Trzeba wykorzystywać każdy czas jaki tylko się trafi, bo potem może go po prostu nie być.

Jak sobie radzić z brakiem czasu?

Ograniczony czas to również ograniczone możliwości. Trzeba jednak zrobić wszystko, aby było to jak najmniej odczuwalne. Między innymi dlatego już rano zaczynam powtarzać sobie hiszpańskie słówka. Już 6:30 odpalam aplikację Speeq i robię przynajmniej te kilka-kilkanaście minut. Wiem, że zostało mało czasu i staram się poświęcać więcej na naukę języka. Wcześniej robiłem to również w drodze do pracy, jednak teraz, gdy mam rower to byłoby zbyt niebezpieczne. W zasadzie jednak zawsze mogę odpalić na słuchawkach tryb słuchania.

Ważną rzeczą jest również gotowanie. Gdy wracam później niż zwykle, zmęczony noszeniem gruzu i waleniem młotkiem po prostu ciężko się pozytywnie nastawić, że nie ma obiadu i trzeba go sobie zrobić. Tak wiem, zawsze można zrobić obiad na dwa dni i go odgrzać. Jednak nie lubię tego sposobu, dlatego też zawsze staram się mieć w domu mięso, gdy wrócę do domu wiem, że będę je musiał zrobić żeby się nie zepsuło. Gdybym nie pokroił rano kurczaka, który posłuży za obiad to pewnie skończyłoby się na mrożonej pizzy…

Ćwiczenia fizyczne po prostu odpuszczam. Narobię się już wystarczająco w pracy dlatego też uważam, że nie potrzebuje dokładać dodatkowym ćwiczeń.

Planowanie

Jest to istotny element, który pomoże nam lepiej wykorzystać czasu, który mam danego dnia. Przed wyjściem z pracy, zawsze przypominam sobie co muszę zrobić i kiedy. W ten sposób zaoszczędzam trochę czasu na myśleniu 'co ja miałem właśnie zrobić?’ A i również w pewnym sensie motywuje do działania i dalszego rozwoju osobistego.

Pamiętajcie również o planowaniu weekendu. Nie mówię to oczywiście o wszystkim, bo musi być czas na spontaniczność, ale zaplanowaniu niektórych zajęć. Taki plan pomoże efektywniej spędzić te odrobinę czasu wolnego. Artykuł o tym znajdziecie tutaj -> planowanie weekendu 

Plan to naprawdę istotna rzecz w dążeniu do wyznaczonego celu. A wy jak sobie radzicie z małą ilością czasu?