Podsumowanie tygodnia w blogosferze

Jak w każdą niedzielę czas na krótkie podsumowanie najciekawszych znalezionych przeze mnie wpisów na blogach. Tym razem wpis udało się zrobić nieco wcześniej niż zwykle. Przygotowałem 3 wpisy z różnych kategorii. Trochę o podróżach, trochę o swego rodzaju psychologii, ale i nauki humanistycznej – bo do takich dziedziny bym to zaliczył. Na koniec coś poważniejszego, ale i na czasie. Właśnie teraz, gdy stosunki Polski i Izraela bardzo się pogorszyły. A wszystko to przez nazistowskie obozy.

Jeśli chcesz sobie przypomnieć co ciekawego pojawiło się wcześniej wejdź tutaj:
Co słychać na blogach? Część 1
Co słychać na blogach? Część 1

Jesteś blogerem? Świetnie się składa!

Na facebooku powstała grupa, którą tworzy społeczność blogerów i blogerek. Jeżeli należysz do tej grupy zapraszam – „Blogi, współpraca i promowanie blogów”. Znajdziesz tutaj swoje miejsce, a dodatkowo wrzucając tu swoje wpisy zwiększysz swoje szansę na to, że przypadkiem nie ominę twojego bloga! A teraz wracamy do podsumowania!

Jak napisać idealne CV? 5 ważnych zasad!

Praca to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Większość z nas spędza tam mniej więcej 8 godziny dziennie, z wyłączeniem weekendów. W zależności od zawodu jaki wykonuje tych godzin jest mniej lub więcej, a weekend jest dla niego zwykłym dniem w pracy. A co jeśli chcemy zmienić pracę? Tutaj trzeba się trochę postarać i napisać dobre CV! Sam często przeglądam różne CV i niektóre z nich potrafię odrzucić w przeciągu kilku sekund. Otrzymywałem już taki dokument w notatniku, formacie jpg, bywało, że wszystko było nierówne i panował tam istny chaos. Oczywiście wytyczne i to co chcemy, aby się znalazło było dokładnie napisane. Jeśli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to u nas w pracy nie będzie łatwo. Zapraszam zatem do wpisu, który powie Wam jak napisać świetne CV i zwiększyć swoją szansę na zatrudnienie.

ALBANIA NA WŁASNĄ RĘKĘ: dojazd, promy, samoloty, campingi  i inne przydatne info

co słychać na blogach

Takie wpisy o podróżach lubię! Jak samemu zaplanować wycieczkę, na co zwrócić uwagę i inne naprawdę przydatne wiadomości. A co najważniejsze, napisała to osoba, która nie pojechała tam raz i spędziła tydzień i nagle stała się ekspertem w tej dziedzinie, a mieszka tam już ponad 8 lat! Transport, pogoda, noclegi, czyli niemal wszystko czego potrzebujemy, aby samemu bez problemu zaplanować swoją podróż. Myślę, że wpis jest tym ciekawszym, że opisuje chyba niezbyt popularny kraj jak Włochy czy Hiszpania. Serdecznie zachęcam do lektury!

Żydzi mordowali Żydów.Judenraty i żydowska policja w gettach./ IRN /

Temat na czasie w związku z napięciami na linii Polska-Izrael. Obozy i druga wojna światowa zawsze budzi wielkie emocje, a każdy kraj chce te historie pisać poniekąd po swojemu. Stąd między innymi pojawiają się określenia, które mogą sugerować, że obozy były polskie. Stąd między innymi wiele batalii w sądzie za używanie tych niepoprawnych sformułowań w gazetach przede wszystkim niemieckich, ale nie tylko. Jak już pisałem temat poważny, dlatego nic więcej nie piszę, a po prostu zachęcam do przeczytania.

Do zobaczenia za tydzień! 😉