Kolejna część podsumowania

Czas na czwartą już część cyklu ’co słychać na blogach?’. Ten tydzień w porównaniu do ostatnich wypada dosyć blado. Mamy tutaj jedynie dwa wpisy. Czasami jednak lepiej dać mniej, ale ciekawszych nic na siłę szukać, aby było po prostu więcej.

Poprzednie część znajdziecie tutaj:

Co słychać na blogach? Część 1 
Co słychać na blogach? Część 2
Co słychać na blogach? Część 3

Co słychać na blogach?

Dzisiejsze tematy: podróże, a dokładnie to co czasami jest do nich niezbędne – paszport. Bez niego nie zwiedzimy większość świata. A ciekawostek o tej małej książeczce znajdziecie całkiem sporo!

Drugi temat to pamięć. A dokładniej zapamiętywanie. Znasz techniki, które umożliwią Ci poprawę pamięci? Może wykorzystasz niektóre z nich do nauki. Artykuł bardzo przydatny właściwie dla wszystkich. W końcu dobra pamięć przyda się każdemu! Chcesz łatwiej przyswoić obcy język? Przeczytaj, może to coś dla Ciebie! 😉

Co mówi kolor Twojego paszportu?

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego twój paszport jest właśnie w tym kolorze? Dlaczego niektóre Państwa maja inny? A może po prostu zastanawiasz się skąd w ogóle wzięły się paszporty? Na te i inne pytania dotyczące tego ważnego dokumentu dowiecie się na blogu. Polecam oczywiście zapoznać się z innymi artykułami na stronie jeśli jesteście zainteresowani podróżami!

Mnemotechniki pomogą Ci zapamiętać to, co ważne dla Ciebie.

Do ważnego egzaminu uczysz się całą noc, ale niewiele z tego zapamiętujesz? Przychodzimy do Ciebie z pomocą! Czym jest właściwie mnemotechnika? Artykuły na blogu zapracowani podchodzi do tematu mnemotechnik od samych podstaw. Jeśli nigdy wcześniej nie spotkałeś się z takim określeniem to nic straconego! Aby poprawić swoją pamięć i łatwiej zapamiętać potrzebne Ci rzeczy wystarczy jedno – wyobraźnia! Takie ćwiczenia i korzystanie z mnemotechnik to również świetny sposób na swój własny rozwój osobisty. W końcu pamięć jest niezbędna niemal do wszystkiego. A skoro o pamięci mowa to zapraszam również do czegoś w podobnym temacie: recenzja książki Siła Nawyku.