Najciekawsze blogi 

Tak jak pisałem ostatnio w tekście ’co słychać na blogach część 3’, cykl będzie pojawiał się co dwa tygodnia, a nie co tydzień z prostego powodu – czasami ciężko przekopać się przez morze blogów, aby znaleźć naprawdę ciekawe artykuły. Na nieszczęście dla mnie (ponieważ nie są to dziedziny, która mnie interesują) ale większość blogów to nagłówki w stylu „testujemy kosmetyk X” albo „zielony sweter”. Niestety takie blogi się tutaj nie znajdą.

Blogi sponsorowane

blogi sponsorowane

Kolejnym problemem jest coraz większa liczba wpisów sponsorowanych. Krótko mówiąc: czytam o czymś ciekawym, ktoś w międzyczasie wspomina coś o książce czy kursie, potem robi to ponownie, a na koniec jeszcze mamy wielki link oraz opis w którym autor baaaaardzo zachęca do nabycia go. Wtedy nie do końca wiem czy mam do czynienia wpis z rzetelnym artykułem czy wpisem sponsorowanym. Wolę takich linków nie podawać.

Przejdźmy już jednak do rzeczy i zobaczymy co udało mi się znaleźć tym razem przez całe dwa tygodnie!

Kofeina – jak to z nią właściwie jest?

Kawę pili lub piją niemal wszyscy (chyba tylko ja tu jestem wyjątkiem…), krążą o niej różne teorie, a myślę, że autor tego bloga wiedzy na temat tego popularnego napoju ma na pewno sporo. Artykuły o kofeinie i kawie – czy wiesz ile trzeba wypić kawy, aby groziła Ci śmierć? Jeśli nie to tutaj na pewno znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie! Są tutaj wielcy kawosze? 😉

O tym jak kanapowiec znalazł się na siłowni

blogi sportowe

Jak zacząć ćwiczyć na siłowni? Po prostu pójść i tyle! Czy to takie proste? Myślę, że jednak nie do końca. Dotyczy to osób, które pierwszy raz chcą mieć do czynienia z siłownią. Co ja tutaj robię? Od czego zacząć? Ja tutaj nie pasuję. Wiele pytań bez odpowiedzi. Znajdziecie tutaj wpis osoby, która w końcu zdecydowała się na ten ruch i jak na szczęście okazało nie było tak źle. A jakie Wy macie doświadczenie z waszym pierwszym dniem na siłowni?

Zielone nie musi być nudne – słów kilka o roślinności Teneryfy

Powiem od razu na wstępie, że jestem nieco zaskoczony. Podchodziłem sceptycznie do tego artykułu, bo jednak nie pasjonuje mnie roślinność. Trawa to trawa, drzewo to drzewo. Tutaj jednak zaintrygowało mnie, że autorka wpisu potrafiła mnie zaciekawić takim tematem. Widać od razu, że zna się na rzeczy, wie o czym piszę, a przede wszystkim to, że po prostu to lubi! Niestety, ale podróż do Hiszpanii mam na razie za sobą i póki co nie wybieram się ponownie, a szkoda, bo pewnie zwracałbym większą uwagę na roślinność! Jeśli chcecie się dowiedzieć trochę o florze na Teneryfie i zobaczyć autorskie zdjęcia z tego miejsca to zapraszam!

12 faktów o Sardynii, o których nie wiedzieliście

Mam wielką słabość do wiedzy i uwielbiam ciekawostki! Tym chętniej widząc taki nagłówek zostałem zaintrygowany i skusiłem się na czytanie. Pomyślałem, że jeśli nie będę znał kilku z tych ciekawostek to dodam link na bloga – no i dodałem! Kilka z nich sprawdziłem czy, aby autorzy mnie tutaj nie oszukują, ale wychodzi, że jednak nie! Artykuł nie tylko dla osób, które były lub wybierają się na Sardynię, ale dla wszystkich, który lubią podróże i ciekawostki!

KODY POCZTOWE – SKĄD SIĘ WZIĘŁY I DLACZEGO ICH UŻYWAMY?

Dlaczego używamy kodów? To akurat dosyć oczywiste! Ale skąd się wzięły i dlaczego akurat tak wyglądają? Tego dowiecie się już z tekstu! Przyznam się szczerze, że tekst jest trochę krótki i brakowało mi w nim jeszcze czegoś, ale moja ciekawość po części została zaspokojona, tak więc może zaspokoi również Was!

 

Za 2 tygodnie zapraszam na kolejny przegląd. A już jutro/pojutrze wpis, który powinien Was nieco zmotywować do działania! 😉